Venus /
Venus

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Venus /
Venus

Ocena: 4.4 / 5 (48 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   portret walki o własną tożsamość
  •   świetnie napisani, ujmujący bohaterowie
  •   bawi i wzrusza niczym "Jak chłopak z dziewczyną"

Opis

Sid ma 33 lata i żyje pod ciągłą presją ze strony matki - ma jak najszybciej znaleźć sobie żonę z równie tradycyjnej rodziny i zadbać o potomstwo. Te wymagania mogą się spełnić, jednak w zupełnie inny, zaskakujący sposób. Sid jest bowiem niewyoutowaną transkobietą, a w jej życiu, poza przystojnym mężczyzną (w tej roli Pierre-Yves Cardinal, znany z filmu "Tom" Xaviera Dolana), pojawi się nieoczekiwana osoba...

"Venus" w świeży i ujmujący sposób pokazuje, co rodzi się w zderzeniu różnic seksualnych, pokoleniowych i kulturowych, które występują w obrębie jednej rodziny. To chwytająca za serce opowieść o tym, jak zawalczyć o siebie, kiedy własne pragnienia i oczekiwania najbliższych nie idą ze sobą w parze.

Zdjęcia

Komentarze

nie chodzi o film, lecz o Twoj komentarz, nie oceniaz filmu lecz temat. Uwazasz, ze inne mniejszosci seksualne spolecznosci LGBT sa patologia i do tego oblesna. Okresleniem „oblesna patola” ublizyles/las wszystkim ludziom Transseksualnym. Jezeli mamy w spolecznosci LGBT takich jak Ty(a moze nie nalezysz do tej spolecznosci), to nie dziwmy sie, ze spolecznosc heteroseksualne traktuje nas jak traktuje.
Twoje komentarze do filmow sa prawie wszystkie negatwwne – dla idiotow, szmira, badziewie, nudziarstwo, masakra, strata czasu, dno – w niektorych przypadkach nawet zgadzam sie z Toba,
ale tak nie komentuje, wogole nie komentuje zlych filmow – zyj i daj zyc innym i ich nie obrazaj, jezeli ich nie rozumiesz, bo wychodzisz na Dupka. Zycze szczescia.

Warto obejrzeć...film pokazuje, że czasami trzeba zerwać z pozorami. Z pewnością nie jest to obraz, który pozostaje na dłużej, ale zawiera choć pewną nutę autentyzmu. Natomiast gra aktorska na poziomie 3 z plusem.

Mocny! Cudowny! Fantastyczny! Szczególnie Ci, którzy poznają osoby transpłóciowe ten film docenią! 5+

Cudny, mięciutki, choć miejscami trafiają się w nim szorstkie nitki, ale to czyni go prawdziwym. Miałam wielka chęć, by przywalić patelnią Danielowi , choć piękna z niego mężczyzna. Wielki plus za ścieżkę dźwiękową

film lekki, ale opowiada o trudnych sprawach - można się pośmiać i wzruszyć. Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa. BARDZO POLECAM NA MIŁE ZAKOŃCZENIE WIECZORU lub początek dnia :)