Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii - "Kwiaty nienawiści" za darmo!

Dodano: czw., 2018-05-17 10:36 , ostatnia zmiana: czw., 2018-05-17 11:17

 

17 maja 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie uznała, że homoseksualizm nie jest chorobą. Mimo upływu 28 lat, wciąż nie dla wszystkich jest to oczywiste. Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii do końca tygodnia możecie zobaczyć za darmo film o tragicznych skutkach nietolerancji.

Kwiaty nienawiści  to chilijski dramat, który powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń.

W marcu 2012 całą Ameryką Południową wstrząsnęła historia młodego chłopaka z Chile, Daniela Zamudio, który został zamordowany przez grupę rówieśników. Jego tragiczna śmierć przyczyniła się do przyspieszenia zmian legislacyjnych dotyczących przeciwdziałania homofobii. Wydarzenie to bardzo wpłynęło na chilijskiego gwiazdora muzyki pop, Alexa Anwadtera, który, jak przyznała rodzina tragicznie zmarłego nastolatka, był jego wielkim idolem. Poruszony tym faktem wokalista postanowił opowiedzieć jego historię. Tak powstał pełnometrażowy debiut reżyserski muzyka - opowieść o świecie pełnym uprzedzeń, nienawiści i brutalności. Film zdobył Specjalną Nagrodę Jury na Teddy Awards przy tegorocznym Berlinale i nagrodę dla Najlepszego Filmu Zagranicznego na Rome Independent Film Festival w Rzymie.

Na Outfilmie możecie zobaczyć jeszcze jeden film, który jest oparty na tych wydarzeniach. Jesús  w reżyserii Fernando Guzzoniego przedstawia tę historię z perspektywy jednego z oprawców, który wbrew pozorom nie różnił się bardzo od swojej ofiary.

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności