Pomóż nam rozwijać OUTFILM!

Dodano: śr., 2018-08-29 14:41 , ostatnia zmiana: pt., 2018-08-31 12:59

 

OUTFILM działa już od sześciu lat. Jakiś czas temu pokazaliśmy Wam, kim jesteśmy (więcej przeczytacie w zakładce O nas). Teraz bardzo chcielibyśmy poznać Was i Waszą opinię na temat tego, co robimy. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Nie zajmie Wam to więcej niż 5 minut, a nam może bardzo pomóc w rozwijaniu serwisu.

Pytania znajdziecie TUTAJ.

Na końcu ankiety znajduje się link do nieopublikowanego jeszcze nigdzie zwiastuna filmu SODOM, który pojawi się na Outfilmie od 30 września.

Dziękujemy za pomoc oraz za to, że jesteście z nami!

Załoga OUTFILM.pl

 

Sodom

 

Zdjęcie u góry: Maciej Krajewski vel. Łazęga poznańska

Komentarze

Ankieta wypełniona! Kilka…

Ankieta wypełniona!
Kilka postulatów, które chciałbym wyraźnie podkreślić mając na sercu dobro Outfilm:

1. Filmy w jakości 720p to skandal, gdzie większość ludzi ma telewizory i monitory przynajmniej 1080p. Te same filmy, które macie w ofercie jako 720p w internecie są FHD, w tym piraty. To nie motywuje do kupowanie abonamentu.

2. Brak możliwości wyłączenia napisów to skandal.

3. Zróbcie wreszcie aplikację na iOS i Androida

4. Bardzo uboga biblioteka dostępnych filmów, brak wielu głośnych pozycji jak np. niedawne "Love, Simon", czy chociażby "120 beats per minute". Brak starszych kultowych filmów większości Xaviera Dolana. Akcja typu "ostatnia szansa" to samobój. Nie powinniście usuwać filmów po jakimś czasie, powinny być dostępne cały czas, aby stale poszerzać ofertę. Obecnie po jednym miesiącu człowiek obejrzy większości interesujących pozycji, które wybierze z tych niewielu dostępnych, a potem nie ma co oglądać ergo brak motywacji do dalszej subskrypcji. Za mało pojawia się nowych pozycji i za rzadko. Serię Proud rozbiliście sztucznie na prawie cały miesiąc, kiedy wszęsdzie indziej miała ona premierę jednocześnie wszystkie epizody.

5. Cena abonamentu stanowczo zbyt wysoka. Oferta jest zbyt uboga i cierpiąca na bolączki (wspomniany brak wyższej rozdzielczości niż 720p, brak zarządzania napisami, brak aplikacji), aby określać stawkę na poziomie porównywalnym do Netflixa.

W nawiązaniu do uwag freewaya: akurat aplikacja dla iOS jest, ale tak słaba, że uruchomiłem ją może ze dwa razy. Przede wszystkim nie wspiera Chromecasta, więc dla mnie jest kompletnie bezużyteczna.

W wielu innych sprawach freeway ma rację. Brak wielu starszych, świetnych pozycji - takich jak na przykład Shelter, Beautiful Thing, Mambo Italiano, A Home at the End of the World, Love! Valour! Compassion!, Sommersturm, The Dying Gaul czy Running with Scissors (akurat te jako pierwsze przyszły mi do głowy) - to naprawdę poważna wada. To nie są aż tak stare tytuły, by nie dało ich się pozyskać. Wszystkie chętnie obejrzałbym jeszcze raz. Z drugiej strony nie oszukujmy się: raczej bardzo mało prawdopodobne jest, że HBO sprzeda Wam kiedykolwiek prawa do Six Feet Under, a Showtime - do Queer as Folk. To samo dotyczy Love, Simon. W PL prawa do niego ma niestety nieszczęsny Imperial CinePix, który tych praw nie odda i który - jak wiadomo - zrobił jak dotąd wszystko, by dystrybucję tego tytułu maksymalnie ubić. W efekcie Love, Simon od dawna jest dostępny w sieci w nielegalnych kopiach w jakości 1080p z profesjonalnymi napisami i lektorem.

Znikające filmy to osobny problem. Już pomijam te pozycje, do których wygasły Wam licencje i które istnieją w Waszym serwisie tylko jako archiwalne odnośniki na wielu podstronach (co samo w sobie jest bardzo irytujące), ale bardzo nie podoba mi się to, że usuwacie niektóre filmy po kryjomu. W taki sposób zniknęła na przykład moja ulubiona Siła przyciągania, której nie ma nawet na stronie archiwalnej. Po prostu zablokowaliście dostęp do tego filmu i już. Nieładnie.

Obraz w jakości 720p lub jeszcze gorszej to jedno (no ale rozumiem, że niektóre starsze filmy nie zostały nakręcone w 1080p i nie jest możliwe uzyskanie takiej jakości), natomiast o pomstę woła też dźwięk. Pisałem już do Was kiedyś w tej sprawie, ale kompletnie nic z tym nie zrobiliście. Różnice w poziomach dźwięku między poszczególnymi filmami lub nawet częściami jakiejś serii są ogromne. Pierwszy przykład z brzegu: pierwsza i trzecia część The Falls ma bardzo niski poziom dźwięku w porównaniu z częścią drugą. Bardzo cicha jest też Siła przyciągania, no ale tu akurat problem sam się rozwiązał, bo film zniknął.

I wreszcie ostatnia rzecz, która też mnie denerwuje: czemu - tak jak w każdym normalnym serwisie VOD - abonament nie jest przez Was pobierany zawsze tego samego dnia miesiąca? Czy naprawdę nie da się tego ujednolicić?

filmy imperailfilm sa dostepne i filmostrady https://pl.chili.com/ a quuer as filk watyo npisac do hbo go bo oni mja juz kiklaserli showtime miedzy innymi przezydeta z kreskowki outfilm powinno sie zkupic na klasyka gdze nigdze niesa dostepne polsku jak wczesny moz czy Miłość i śmierć na Long Island (1997) tak ja to zrobili z ostni akorem jesli byly te filmy popolsku to za czasow vhs i bardzo badzo dawno

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności