Powrót szwedzkiego kina

Dodano: wt., 2018-07-10 10:58 , ostatnia zmiana: wt., 2018-07-10 12:24

 

Po kilku miesiącach nieobecności, na Outfilm wraca kilka starszych tytułów ze Szwecji. W tym jeden z lepszych przykładów skandynawskiego kina LGBT - „Pocałuj mnie”. To poruszająca, chwilami prowokująca, słodko-gorzka historia o tym, że ukryte pragnienia mogą dochodzić do głosu w najmniej oczekiwanych momentach. Polecamy nie tylko fanom historii o tematyce les!

 

Pocałuj mnie
„Pocałuj mnie”

 

Razem z tą życiową, kobiecą historią, powraca do nas jeden z ciekawszych queerowych filmów ostatnich lat (nazywany "najbardziej genderowym filmem"). „Nastolatki” to utrzymana w konwencji realizmu magicznego, oryginalna opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i zmaganiu się z własnymi lękami.

 

Nastolatki
„Nastolatki”

 

Miłośnikom bardziej realistycznych, a przy tym cięższych historii polecamy „She Monkeys” - portret intensywnej, chwilami niebezpiecznej relacji dwóch nastoletnich dziewczyn, które uprawiają gimnastykę artystyczną na koniach. Między ambitną Emmą i energiczną Cassandrą rozwija się pożądanie połączone z rywalizacją.

 

She Monkeys
„She Monkeys”

 

Ostatni film, który właśnie wrócił na Outfilm to rzadki przykład filmu historycznego z wątkiem les. „Dziewczyna, która została królem” przedstawia losy królowej Krystyny (o mały włos a zostałaby królową Polski), dzięki której Szwecja zyskała pokój, rozwój intelektualny oraz kulturowy. Największą słabością niepokornej władczyni była hrabina Ebba (w tej roli Sarah Gadon).

 

Dziewczyna, która została królem
 „Dziewczyna, która została królem”

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności