Się Ogląda: Greg + Sylwester

Dodano: wt., 2017-09-05 15:25 , ostatnia zmiana: śr., 2017-09-06 14:53
Greg+Sylwester

 

 

Które filmy LGBT szczególnie warto u nas obejrzeć? Postanowiliśmy zapytać o to różne ciekawe osoby, które również nie mogą żyć bez kina. Na pierwszy ogień zaprzyjaźniona, przesympatyczna para blogerów-podróżników, Greg + Sylwester (bliżej poznacie ich na YouTube i na Facebooku)! Oddajemy im głos :)


Nawet w podróży trzeba znaleźć czas na filmy. Nie raz przed spaniem po gorącym dniu pełnym przygód w Wietnamie czy Kambodży, kładliśmy się do hotelowego łóżka i oglądaliśmy. Obaj lubimy dobry, gejowski romans - tyle możemy przyznać od razu. A kino LGBT ma to do siebie, że często jest bardzo kameralne, oryginalne i nie raz potrafi zaskoczyć. Heteronormatywnych 'love stories' było już przecież tak dużo - większość motywów zostało przewałkowanych po stokroć, podczas gdy w kinie LGBT jeszcze bardzo dużo przed nami. Oto lista tych produkcji, które zrobiły na nas największe wrażenie.

BOYS / Jongens / Holandia / 2014

Nostalgiczna, a jednocześnie naładowana emocjami historia dwóch uczniów trenujących w sztafecie lekkoatletycznej. Pamiętam, że oglądałem “Boys" z uśmiechem na twarzy. Klimat pięknej Holandii, cudowna muzyka - wszystkie sceny nad jeziorem - wiele momentów z tego filmu zostało mi w głowie na długi czas po obejrzeniu. Pierwsza miłość w bardzo lekkim, niewinnym i wrażliwym wydaniu.

W JEGO OCZACH / Hoje eu quero voltar sozinho / Brazylia / 2014

Takich filmów powinno być więcej. “W jego oczach” to historia Leonardo, który jest niewidomym nastolatkiem chcącym uniezależnić się od nadopiekuńczej mamy. Gdy w szkole pojawia się nowy uczeń, a Leonardo odkrywa uczucia, których wcześniej nie doświadczył, cały jego plan może ulec zmianie. To obsypany nagrodami i szczery film o dorastaniu oraz odkrywaniu seksualności - zdecydowanie warto zobaczyć.

CZTERY KSIĘŻYCE / Cuatro Lunas / Meksyk / 2014

"Cztery Księżyce" to hiszpańskojęzyczny film z czterema głównymi wątkami - każdy opowiada gejowską historię z innego pokolenia. Film porusza tematy młodzieńczej miłości, dawnych przyjaźni, wypalających się związków oraz starszych osób LGBT. Świetny scenariusz, prawdziwy, nieprzekombinowany film i kilkoro naprawdę cieszących oko aktorów. Jeżeli jeszcze nie widzieliście, zdecydowanie polecamy.

ESTEROS / Argentyna / 2016

“Esteros" to taki film, o którym się długo pamięta - zwłaszcza jeżeli jest się, tak jak ja, fanem dobrego romansu. Pamiętacie tego chłopca z dzieciństwa, tego pierwszego, który Wam się tak podobał? Przyjaciela, którego nie widzieliście od lat? On wrócił i postawi cały Wasz świat na głowie. “Esteros" to opowieść o miłości, przyjaźni i strachu przed bliskością, a wszystko na tle pięknych rozlewisk. Ten film warto obejrzeć więcej niż jeden raz.

UCIEKINIERZY / A Escondidas / Hiszpania / 2014

To kolejny film o nastoletniej miłości poruszający również temat nietolerancji na tle rasowym. Pamiętam, że obaj aktorzy odgrywający główne role w tym filmie zrobili na mnie ogromne wrażenie. Ciekawie pokazano drogę, przez którą przechodzą bohaterowie w swojej relacji - od obojętności, przez zauroczenie i przyjaźń, aż do… No właśnie, do czego? Musicie zobaczyć. “Uciekinierzy” zaskoczyli mnie delikatnością, jaka towarzyszyła całej tej historii.

JAK WYGRAĆ W WARCABY (ZA KAŻDYM RAZEM) / How to win at checkers (every time) / Tajlandia / 2015

Nie widzieliśmy podobnego filmu wcześniej. Bangkok, jedno z naszych ulubionych miejsc na świecie, jest w tej produkcji nie tylko tłem, ale i bohaterem. Tolerancja w Tajlandii, pobór do wojska odbywający się na zasadzie loterii, tajska kultura i zwyczaje, ladyboye w obliczu prawa oraz korupcja i nierówność społeczna - a do tego historia przyjaźni oraz braterskiej miłości. To jeden z najbardziej oryginalnych filmów LGBT, jakie znaleźliśmy na Outfilm i zdecydowanie polecilibyśmy go każdemu - nie tylko fanom kultury azjatyckiej.

 

Greg + Sylwester

 

Greg + Sylwester

 

Greg + Sylwester

 

 

Aktualności

Lęk przed bliskością

Trzy lata temu na festiwalu w Wenecji stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Złoty Lew trafił nie do jednego, z typowanych do nagrody stałych bywalców imprezy, a do [...]

MARIO już na Outfilmie!

Jeśli nie wiecie za kogo trzymać kciuki na Mundialu, zachęcamy do kibicowania Mario i jego niełatwej drodze do samoakceptacji. Wraz z filmem, możecie zobaczyć dołączone do niego [...]

Filmowe podglądanie

Wszyscy jesteśmy podglądaczami - na tym zresztą opiera się kinematografia. Jednak voyeuryzm, jako forma estetyki, ma swoje ulubione filmowe motywy - także w kinie LGBT.

Seks jako narracja

W naszej najnowszej kompilacji filmów krótkometrażowych zobaczycie m.in. „Wtorek po południu” Travisa Mathewsa. Reżyser słynie z odważnego podejścia do cielesności, o czym można [...]

OUTFILM+ 50% taniej!

Czerwiec to co roku czas dumy osób LGBT pełen wspaniałych tęczowych imprez. Z okazji warszawskiej Parady Równości mamy dla Was niespodziankę: 50% rabatu na pierwszy miesiąc [...]