„W każdym moim śnie erotycznym masz penisa"

Dodano: wt., 2018-08-07 10:51 , ostatnia zmiana: wt., 2018-08-07 11:40

 

W każdym moim śnie erotycznym masz penisa. - mówi do transseksualnego Coby'ego Sara, jego dziewczyna. W tym zdaniu nie ma jednak ani żalu, ani nadziei na operacyjną zmianę. To po prostu refleksja na temat schematów myślenia, które rządzą naszym życiem i naszą seksualnością.

Do tego rodzaju przemyśleń zmusza nie tylko ta scena, ale i cała historia niezwykłej przemiany. W swoim filmie Christian Sonderegger  (prywatnie przyrodni brat Coby'ego) skupia się nie tylko na fizycznych aspektach tranzycji (Wyrosły mi włoski na palcach u stóp. Orgazmy mam trochę inne ) ale też tych psychicznych i emocjonalnych (Wciąż przecież jest tak, że większość życia przeżyłem jako kobieta - mam unikalne doświadczenie). Seria epizodów z życia głównego bohatera i jego rodziny oraz ich najbardziej intymne wyznania składają się na uniwersalną historię o akceptacji i roli naszej seksualności w relacjach z innymi ludźmi i samym sobą.

COBY to prosty, dobry film absolutnie nie tylko dla osób trans i ich znajomych. Powinien być pokazywany w szkołach."  Piotr Klimek, magazyn Replika

Wszystkich z Poznania zapraszamy na specjalny pokaz z dyskusją w ramach Pride Weeku!

Środa, godz. 17:00, Kino Muza w Poznaniu.

 

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności