„Życie zaskakuje bardziej niż filmy”

Dodano: śr., 2018-10-31 15:45 , ostatnia zmiana: pt., 2018-11-16 15:59

 

Christophe Honoré to jeden z bardziej uznanych francuskich reżyserów filmowych i teatralnych. Polscy widzowie mogą go kojarzyć przede wszystkim z nominowanego do Złotej Palmy filmu „Piosenki o miłości”. Teraz twórca powraca z nowym dziełem, które znów przyniosło mu nominację do nagrody dla Najlepszego Filmu w Cannes. W „Sorry Angel”  opowiada historię romansu, o którym sam, jako młody człowiek, zawsze marzył. I robi to po swojemu - mądrze, ze smakiem i z dużą dozą nostalgii.

To historia młodego studenta, który dopiero wkracza w dorosłość i dojrzałego pisarza po przejściach. Erotyczna i intelektualna fascynacja, jaka ich łączy, coraz bardziej zaczyna przypominać miłość. Jednak choroba Jacquesa nie pozwala mu uwierzyć, że czeka go jeszcze coś dobrego.

Film to powrót do wczesnych lat 90. - czasu, który jest dla Honoré szczególnie ważny. - Dla mnie lata 90. to czas, który jeszcze się nie skończył. Trudno mi zaakceptować, że minęło 20 czy 25 lat, a ja dalej nie umiem zestroić moich wciąż żywych wrażeń z tamtego czasu z tym okropnym dystansem, który nas dziś od niego dzieli.  - mówi twórca. -Często zastanawiam się dlaczego te wieczory z mojej młodości pozostają we mnie bardziej żywe, niż cokolwiek, czego doświadczyłem później. To też próbuję uchwycić w tym filmie.

SORRY ANGEL w kinach od 23 listopada!

„Życie zaskakuje bardziej niż filmy” – powiedział Arthur do Jacquesa, kiedy pierwszy raz przypadkiem spotkali się w kinie. Jacques jest znanym w Paryżu pisarzem, a Arthur to młody student, który dużo czyta. Spotkają się jeszcze wiele razy, a ich namiętność przeplatać się będzie z intelektualną i emocjonalną grą. Jednak choroba Jacquesa nie pozwala mu uwierzyć, że ma jeszcze szansę na prawdziwą miłość. Jest rok 1993.

Patroni medialni - Outfilm, Empik, Magazyn KINO, Queer.pl, Replika, Instytut Francuski

 

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności