Polish shorts /
Polish shorts

Polish shorts /
Polish shorts

Ocena: 2.2 / 5 (6 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   selekcja LGBT Film Festival 2018
  •   siedem różnych historii
  •   rzadki przykład polskiego kina LGBT

Opis

Już po raz dziewiąty LGBT Film Festival prezentuje w Polsce najciekawsze przykłady światowego kina o tematyce queerowej. W programie tegorocznej edycji znalazły się także polskie produkcje. Przed Wami zestaw siedmiu filmów krótkometrażowych rodzimych twórców prosto z festiwalowej selekcji. 

Dziewczyny (reż. A. Dąbrowska), Kinky (reż. Tadeusz Chudy), Marzenie (reż. Wojciech Olchowski), Ofiarowanie (reż. Konrad Block), Pogarda (reż. Magdalena Korpas), Skazani na Glam (reż. Lulu Zubczyńska) i Zamiast (reż. Bartosz Brzeziński).

Filmy z selekcji LGBT Film Festival dostępne do 20 czerwca!

 

DZIEWCZYNY - reż. Anastazja Dąbrowska, 2017, 19 min.

Portret pary – Ani i Edie, których wspólną pasją jest drag king. Bohaterki w czasie wolnym przebierają się za mężczyzn i organizują występy sceniczne. Obserwujemy ich codzienne życie i przygotowania do kolejnych występów, w których oswajają stereotypową i opresyjną męskość. Jest to historia dziewczyn, które podejmują trud budowania relacji i realizowania się w konserwatywnym kraju.

KINKY - reż. Tadeusz Chudy, 2017, 25 min.

Klawesyn jest instrumentem, w którym najważniejszy jest dotyk. Dotyk jest sposobem komunikacji. Zanim człowiek nauczy się porozumiewać werbalnie, szuka dotyku, pożąda go. Film jest krótką historią z życia Olgi – klawesynistki, która eksploruje swoją cielesność.

MARZENIE - reż. Wojciech Olchowski, Polska/Finlandia, 2017, 11 min.

Czyjeś marzenia są czyimiś lękami… Spotkanie dwóch mężczyzn bez zobowiązań często wyzwala nadmierne oczekiwania i nieuświadomione obawy.

OFIAROWANIE - reż. Konrad Block, 2016, 14 min.

Nim młody ksiądz zacznie nauczać innych o miłości, sam musi zrozumieć czym miłość jest dla niego.

POGARDA - reż. Magdalena Korpas, 2017, 4 min.

Historia skomplikowanej relacji dwóch kobiet. Niefortunny wypadek nieodwracalnie zmienia dynamikę ich związku. Historia miłości, ubezwłasnowolnienia i psychologicznej manipulacji.

SKAZANI NA GLAM - reż. Lulu Zubczyńska, 2015, 23 min.

Historie kilku chłopaków warszawskiej społeczności LGBT, ukazanych na tle nocnego życia stolicy. Po zmroku tylko w jednym klubie mogą czuć się w pełni swobodnie – co czyni go miejscem, od którego zdaje się nie być ucieczki.

ZAMIAST - reż. Bartosz Brzeziński, 2015, 12 min.

Młody chłopak sprzedaje swoje ciało na ulicach Warszawy. Nigdy nie wie czego jego klienci będą chcieli w zamian.

Komentarze

wspaniała Maria Pakulnis i filmik Zamiast, reszta masakryczna, warszafffka do bólu

Spodziewałem się " Polish shorts", polskiego kina LGBT, a tu zamiast tego np. obcojęzyczny "Despectio" (Pogarda), czy "The dream" (Marzenie) i irytujące napisy angielskie do filmów polskich... I za to trzeba zapłacić prawie 10 zł, gdy na pokaz wstęp jest wolny :-/

Ofiarowanie i zamiast dobre reszta to porażka a kinky to w ogóle słaby dostać powinien malinę