Trans shorts /
Trans shorts

Trans shorts /
Trans shorts

Ocena: 0 / 5 (brak głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   selekcja LGBT Film Festival 2018
  •   dwie poruszające, zupełnie różne historie o ludziej tożsamości
  •   filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach

Opis

Już po raz dziewiąty LGBT Film Festival prezentuje w Polsce najciekawsze przykłady światowego kina o tematyce queerowej. W programie tegorocznej edycji znalazły się także pogrupowane tematycznie filmy krótkometrażowe.

Oto blok dwóch festiwalowych krótkometrażówek opowiadających o transseksualności. Austriacki Mathias przedstawia zmagania młodego transmężczyzny, który broni swojej prawdziwej tożsamości. Zatopiona śliwka to z kolei historia transpłciowej Chinki, która ukrywa ją przed najbliższą rodziną.

Filmy z selekcji LGBT Film Festival dostępne do 20 czerwca!

 

Mathias - reż. Clara Stern, Austria, 30 min.

Mathias, kiedyś Magda, nie chce, żeby koledzy z pracy dowiedzieli się o jego przeszłości. Nowa posada to kolejny etap w życiu bohatera. Chociaż wie, że przemiana była dobrą decyzją, wciąż pojawiają się związane z nią problemy, także w relacji z jego długoletnią partnerką, Marie.

Zatopiona śliwka - reż. Roberto F. Canuto, Xu Xiaoxi, Hiszpania/Chiny, 20 min.

Mieszkająca w dużym mieście transpłciowa Chinka pracuje w nocnym klubie. Kiedy dowiaduje się od kuzyna o śmieci matki, jako jedyny „syn” czuje się zobowiązana wrócić do swojego domu daleko w górach. Nawet jeśli będzie musiała ukryć swoje prawdziwe „ja” przed rodziną i przyjaciółmi…

Komentarze