52 wtorki /
52 Tuesdays

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

52 wtorki /
52 Tuesdays

Ocena: 3.6 / 5 (26 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Autentyczna historia osoby przechodzącej korektę płci.
  •   Film obsypany nagrodami na najważniejszych festiwalach.
  •   Proces korekty płci widziany oczami 16-letniej córki.

Opis

Szesnastoletnią Billi czeka rok sensacji i wielkich zmian w życiu. Jej matka po latach rozterek,  decyduje się wreszcie na korektę płci. Na czas operacji i  przemiany, podejmuje decyzję, że córka zamieszka z ojcem. Dziewczyna spotyka się z matką w każdy wtorek po szkole i co tydzień w ciągu roku może obserwować zachodzące w niej zmiany. Jednocześnie próbuje odnaleźć swoją drogę do niezależności i samookreślenia, prowadząc z przyjaciółmi wideo dziennik, w którym opowiadają o swoich emocjach i pierwszych seksualnych eksperymentach.

Film 52 WTORKI miał światową premirę na Festiwalu Sundance, gdzie otrzymał gółwną nagrodę za reżyserię. Zdobył również Kryształowego Niedźwiedzia w Berlinie i wiele innych nagród.

Siłą tego filmu jest autentyczność. Aktorka grająca matkę, Del Herbert-Jane, rzeczywiście przechodziła korektę płci i zdjęcia naprawdę trwały rok. Debiutująca reżyserka Sophie Hyde umieściła w centrum uwagi córkę Billie, dzięki czemu cała historia staje się bardziej wielowymiarowa.

Obrazki

Komentarze

Ciekawy temat filmu. Na którego długo czekałem .Ale realizacja średnia niestety.Dla tego moja ocena to .3,5 anie 4 czy 5

***fajny*** film

naprawdę zaskakujący i zakończenie jest nieoczekiwane. Dlaczego Ktoś tutaj sklasyfikował ten film jako Dramat?
Może przed klasyfikacją filmu należy jednak go obejrzeć, to mała uwaga do osób zajmujących się tą stroną.
Dla mnie osobiscie wszystko kończy się.....(nie opowiem co jest na końcu, bo oglądanie filmu przez inne osoby nie miałoby sensu) ;-)

Zobacz także