Are You Proud? /
Are You Proud?

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Are You Proud? /
Are You Proud?

Ocena: 4.1 / 5 (124 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Wciągający dokument
  •   Duża dawka emocji
  •   Lekcja historii ruchu LGBT w Wielkiej Brytanii

Bonus

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Wywiad z reżyserem

Opis

Film dokumentalny o historii ruchu LGBT+ w Wielkiej Brytanii. Materiały archiwalne i najnowsze wywiady składają się na swoisty hołd dla społeczności, aktywistów i najważniejszych wydarzeń na drodze do zagwarantowania osobom LGBT+ ich fundamentalnych praw. Mimo osadzenia w brytyjskiej historii, „Are You Proud?” porusza uniwersalne kwestie praw osób LGBT+ i w ogóle praw człowieka i aktualnych zagrożeń, przed jakimi stajemy na całym świecie, również w Polsce.

Reżyser Ashley Joiner: Kilka lat temu mama mojego partnera zapytała, czy wybieram się na Pride. Odpowiedziałem, że nie. Nie czułem nic wspólnego z tym, czym Pride wydawał mi się być. Wówczas ona odpowiedziała, że nie znam swojej historii. I miała rację. Odkrywanie naszej historii pozwoliło mi zrozumieć, skąd wziął się mój strach i wstyd, kiedy byłem młodym gejem. Wiedziałem, że muszę zrobić ten film, żeby inne osoby LGBT+ nie musiały czuć tego samego.

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry dokument! Ukazuje z wielu perspektyw ruch LGBT w zmaganiach się z przeciwnościami losu. Film również podkreśla złożoność świata nieheteronormatywnego i przedstawia problemy, z którymi się spotyka.

pierwszy dokument, w którym pokazane są też kierunki rozwoju ruchu lgbt+, wyzwania, nie tylko historia, która jest ważna i poruszająca, ale to nad problemami teraźniejszości trzeba się zadumać...

tak my jesteśmy zawsze nieszczęśliwi i poszkodowani a tak naprawdę interesuje nas tylko jedno, żadne wartości i współpraca . Użalamy się nad sobą . Świat jest zły i nie rozumie nas. Może trzeba posłuchać co świat ma do powiedzenia? Akurat wykorzystanie tragedii w Orlando w którym uczestniczył jakiś wariat to naprawdę czysta polityka w najgorszym tego słowa znaczeniu. I znowu żałoba i jacy słabi i biedni i prześladowani jesteśmy. Słaby dokument. Dzisiaj potrzebujemy coś świeżego. Wrażliwszego. Np Jak najbliżsi znajomi z pracy nie mają żadnych oporów aby Cię zniszczyć przed szefami tylko dlatego że jesteś gejem lub lesbijką. Takie życie i wolę takie filmy. Niech ktoś zrobi prawdziwy film . Geje czyli seks zdrada kłamstwo manipulowanie ,jedna wielka pustka. Koledzy pustakami jesteśmy i tyle i tylko zawsze biedni poszkodowani i nieszczęśliwi :)

Mysle, zo kazdy ocenia przez swoj pryzmat. Kazdy tak napawde ocenia siebie. Lekarz gej, jadacy pomagac ludziom z COV-19, inny, na codzien kasjer w Biedrze, w wolnych chwilach wolontariusz w hospicjum dla dzieci. To jest czloieczenswo. A Ty rob filmy, jakie wolisz. Bedziesz jak moj znajomy kryptogej -naziol, oklamujacy wlasna zone.

Well done! Accurate approach of the LGBT movement from British perspective with the pave we all have gained and with the challenges to face.

Bardzo dobry dokument, pradziwy, pokazujący jakie jest środowisko LGBTQ+ Przykre jest to, że mimo 21 wieku nadal tkwimyw średniowieczu.

Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie - George Santayana. Dobry dokument historyczny, a także film pasujący do okazji, którą społeczność Outfilm właśnie świętuje z powodu koronawirusa w domu ;) czyli Dumy Gejowskiej.

Islamofobia? Jaka islamofobia, jeśli w krajach islamu więzi się, torturuje i morduje się gejów? Morderca z Orlando zabił 49 osób, ponieważ był wierzącym muzułmaninem. Zrobił to dla ISIS. Czy jestem islamofobem, gdy czytam o okrucieństwie wyznawców islamu wobec gejów? Mój lęk przed zalewem islamskim NIE jest żadną fobią. TO LĘK W PEŁNI UZASADNIONY.

Słusznie. Przyznaję Ci rację. To żadna fobia, to lęk w pełni uzasadniony.

Lęk jak najbardziej uzasadniony. Podajmy przykład tego, co się dzieje w dawnej Persji. Iran? Iran wiesza swoich poetów- gejów !

Zobacz także