Baby Jane /
Baby Jane

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Baby Jane /
Baby Jane

Ocena: 3.0 / 5 (59 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   lesbijski dramat psychologiczny
  •   portret skomplikowanej relacji między kobietami
  •   adaptacja literacka

Opis

Jane (Roosa Söderholm) to młoda dziewczyna z małego miasteczka, która po zakończeniu szkoły przeprowadza się do Helsinek. Świat wreszcie staje przed nią otworem, podekscytowana próbuje nowych rzeczy, o których zawsze marzyła. Pewnego wieczoru odwiedza gejowski bar, gdzie poznaje Piki (Maria Ylipää). Głębokie, przedłużone spojrzenie, wspólny powrót do domu przeradzają się w namiętny romans. Jednak sielanka nie trwa długo, okazuje się, że Piki cierpi na zaburzenia lękowe, a jej skomplikowana relacja z byłą partnerką burzy zbudowane między dziewczynami zaufanie.

Adaptacja literacka, oparta na powieści Sofi Oksanen o tym samym tytule.

Obrazki

Komentarze

Dobrze nakręcony, nudny film prawie z samymi lesbijkami i ich dziwnymi problemami dla lesbijek lubiących maczać się we własnym sosie. Gejom filmu nie polecam, ponieważ występujące w filmie lesbijki nie szanują chłopaków, cieszą się gdy mogły chłopaka pobić (nawet jeśli w obronie własnej), albo traktują chłopaków przedmiotowo (do płacenia za cudze leki, do dawania nasienia na dziecko, do pocieszania, składają heterykowi propozycję robienia loda).

Mi się podobał, bo to taka typowa lesbijska drama. Pokazywał zawiłości relacyjne, typowe błędy, dużo bezsilności, smutku. Wciągający, ciekawe motywy, przyjemne zdjęcia, takie 7/10.

Świat lesbijek pokazany tendencyjnie jako chory, toksyczny i wyniszczający, poza tym film jako film niedobry. Nie polecam