Body Electric /
Corpo Electrico

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Body Electric /
Corpo Electrico

Ocena: 3.1 / 5 (31 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   wnikliwy portret młodych Brazylijczyków
  •   barwne postacie na tle pulsującego Sao Paulo
  •   nagroda specjalna na OutFest w Los Angeles

Opis

Elias ma 23 lata i pracuje w fabryce odzieżowej. Chociaż bierze na siebie coraz więcej obowiązków, marzy tylko o byciu wolnym. Pewnego wieczoru wybiera się na imprezę ze znajomymi z pracy. W pełnym energii, barwnym towarzystwie otwiera się na nowe pragnienia.

"Body Electric" to portret młodego pokolenia współczesnych Brazylijczyków z niższych warstw społecznych. Przedstawia prostych ludzi, którzy wierzą, że należy pracować aby żyć, a nie żyć aby pracować i czerpią radość i energię z wzajemnej bliskości.

Zdobywca m.in. nagrody specjalnej na festiwalu OutFest w Los Angeles i na Queer Lisboa IQFF 2017, znalazł się w oficjalnej selekcji BFI Flare w Londynie i na festiwalu w Rotterdamie.

Zdjęcia

Komentarze

daję 3 tylko ze względu na to, że główny bohater to mój ideał faceta i miło było popatrzeć. film absolutnie o niczym, zmęczył mnie..

Różnorodna Brazylia. I dobrze,bo poznajemy Sao Paulo z zupełnie innej perspektywy. Główny bohater - ucieleśnienie marzeń . Jego uśmiech rozbraja. To on jest osią filmu. Elektryzujące ciało. Stąd tez trafny tytuł. Film ma pewien kontekst, dobre studium socjologiczne. Niezłe kino, daję 4.

Niezwykły w swojej zwykłości. Jeśli szukasz dramatu czy konfliktu, tu go nie ma. Ogląda się trochę jak dokument - fajnie pokazuje codzienne życie niższej klasy,a przy tym jest przyjemny dla oka. No i główny bohater faktycznie bardzo magnetyczny.