Carol /
Carol

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Carol /
Carol

Ocena: 4.5 / 5 (221 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   jeden z najpiękniejszych współczesnych filmowych romansów
  •   poruszające kreacje Cate Blanchett i Rooney Mary
  •   ekranizacja powieści Patricii Highsmith

Opis

"Carol" opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.

Jeden z najgłośniejszych hollywoodzkich melodramatów - zdobywca 6 nominacji do Oscara i 5 nominacji do Złotych Globów. "The Guardian" nazwał go "najpiękniejszym filmem o miłości ostatnich lat".

Do wyboru wersja z napisami i z lektorem.

Obrazki

Komentarze

Ujmujacy obraz wysmakowanego kina lat 50.
Brawurowe role niesmialej, zafascynowanej mlodziutkiej Theres oraz dojrzalej,zmyslowej chwilami kokieteryjnej Carol.Pozorna walka o corke, konczy sie uswiadomieniem sobie, iz zycie wbrew wlasnej naturze jest w gruncie rzeczy niemozliwe, zbyt bolesne. Zdjecia swietnie odwzorowuja kostiumy, zachowania,powsciagliwosc, sposob tonacji elektryzujacych czasow powojennych. Nieckliwe wywazone sceny milosne pozwalajace oddac sie w calosci dzieki znakomitej,plynnej muzyce Cartela Burwella.Opowiadanie o sile milosci pomimo kodeksu moralnego.Polecam

Cudowny! Przepiękna historia…

Cudowny!
Przepiękna historia, muzyka, gra aktorska, zdjęcia, montaż.
Arcydzieło, które jest prawdziwą ucztą <3

Najpiękniejszy film o miłości między kobietami jaki widziałam. Porusza do głębi, ani nutki przesady.

Piękny film i świetne role Cate Blanchett i Rooney Mara. Taki delikatny, bardzo subtelny, a jednocześnie wciągający romans!

Świąteczna, dobrze nakręcona, przyjemna w odbiorze historia miłości i zdrad dwóch lesbijek.

Jest to jedyny film o miłości między kobietami, który od kilku lat niezmiennie mnie zachwyca. Piękne zdjęcia, przywołujące estetyką amerykańskie malarstwo Lempickiej czy Hoppera i przede wszystkim świetne kreacje Cate i Rooney. Mnóstwo niedopowiedzeń, znaczącego milczenia, wymownych acz dyskretnych gestów razem budują atmosferę dramatyzmu i namiętności w sposób niespotykany w żadnym innym filmie o tej tematyce. I scena finalna...oglądam ją bez końca. Polecam koneserom dobrego kina i ludziom wrażliwym na piękno.

Dobry film o lesbijkach to rzadkość. A co dopiero bardzo dobry? Pojawia się taki raz na kilka lat i od razu obrasta kultem. Carol jest fenomenalna na wielu płaszczyznach: scenariusz bez zbędnej sceny, mruganie do widza, który lubuje się w niedopowiedzeniach, cudne zdjęcia, dwa przykłady jakże innego a równie doskonałego aktorstwa i finał...chciałabym napisać więcej, ale nie chce spojlerować. Dla mnie ten film to klasa sama w sobie.

Na Outfilmie możne obejrzeć naprawdę piękne filmy.Ten jest jeden z najlepszych..Coś jak natchnienie.

Zobacz także