Cas /
Cas

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Cas /
Cas

Ocena: 3.8 / 5 (204 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   realistyczny portret współczesnego związku
  •   o zazdrości i zaufaniu
  •   świetne, bardzo wiarygodne aktorstwo

Bonus

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Kevin Hassing zaprasza na film

Opis

Pepjin i Sjors są ze sobą już 7 lat. Mają poukładane życie, dobrą pracę i wspólne plany na przyszłość. Pewnego dnia Sjors zaprasza do domu Casa, młodego studenta, który poszukuje mieszkania. Obecność chłopaka sprawia, że obaj zaczynają patrzeć inaczej na swój związek i indywidualne potrzeby. 

„Cas” to życiowa historia o dwóch mężczyznach, którzy po kilku latach związku próbują na nowo zdefiniować to, co ich łączy. Zdobywca nagrody dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego na FilmOut Festival w San Diego oraz Nagrody Publiczności na festiwalach kina LGBT w Wilnie i w Locarno.

Zdjęcia

Komentarze

Związek dwóch mężczyzn, w zasadzie niemal otwarty, który z czasem przeradza się w trójkąt, wymyślanie planów mało realnych, ale budzących podziw u innych, rozchwianie i nadreagowanie emocjonalnie, rutyna i nuda, spłycanie życie, brak umiejętności komunikowania się i rozmawiania o najważniejszych sprawach, całkowita bierność wobec rzeczywistości, wszystko tu mamy. Dlatego właśnie jak najbardziej warto film zobaczyć. A potem choć chwilę przemyśleć i nad wszystkim trochę się zastanowić.

Dający do myślenia, skutecznie leczący z tych wszystkich pomysłów na związki, małżeństwa, rodzicielstwa środowiska lgbt, to po prostu się nie udaje w większości przypadków. Tutaj choć zakończenie łagodne, bo w rzeczywistości bywa zapewne gorzej... Warto obejrzeć.

Jestem zdziwiony, że ten film ma tylko 4,0...niby nie jest wybitny, ale ma w sobie prostotę i nie jest naciągany ani w stronę dramatu, tym bardziej szmirowatej komedii...czyżby normalność już nie była w cenie...rzeczywiście potrzeba, aby widzom płynęły łzy lub zamykali oczy z obrzydzenia lub wyłączyli z nudów. Po prostu zwyczajność nareszcie rządzi, dlatego daję 5. :)

Pomysł dobry ale realizacja klapa. Film praktycznie bez żadnej głębi, brzydkie kadry, czerstwe dialogi. Brak perspektywy Casa robi fabułę wybrakowaną, chłopak wpycha się w stały związek dwóch facetów i zachowuje się jakby kompletnie nie zauważał, że jest powodem spięcia. Scenarzyści nie ukazali jego widzenia na całą sprawę. Zakończenie okropnie naiwne i drętwe, moment, w którym jeden z nich ucieka bo pomyślał, że jest "projektem" zapadnie mi w pamięć jako jedna z najbanalniejszych scen jakie widziałem w swoim życiu. W zasadzie nie wiem po co rozpisuje się tak długo na temat tego "dzieła" bo nie jest tego warte.