Atlas chmur /
Cloud Atlas

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Atlas chmur /
Cloud Atlas

Ocena: 4.0 / 5 (68 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Absolutnie wyjątkowy i niezwykły film, ekranizacja głośnej powieści.
  •   Jedna z sześciu historii to romans gejowski.
  •   Megaprodukcja europejska rzucająca wyzwanie Hollywood.

Opis

Ten wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju film to owoc współpracy trojga uznanych reżyserów - rodzeństwa Wachowskich ("Matrix", "Brudne pieniądze") i Toma Tykwera ("Pachnidło", "Trzy", "Biegnij Lola, biegnij"). Film składa się z sześciu niezależnych, ale splecionych ze sobą historii. Bohaterem jednej z nich jest genialny młody kompozytor (Ben Whishaw), żyjący w przedwojennej Anglii. Jest on prześladowany z powodu swojej homoseksualności. W płomiennych listach do swojego kochanka powoli odkrywa swoje mroczne plany... W każdej z historii występują ci sami aktorzy wcielający się w inne postaci. W filmie występują m.in.: Tom Hanks, Hugo Weaving, Ben Whishaw, Halle Berry oraz epizodycznie Hugh Grant i Susan Sarandon. Każda z części została nakręcona w innym gatunku filmowym. Znajdziemy tu film przygodowy, romans, thriller sensacyjny, komedię, film science-fiction w stylu "Łowcy androidów" oraz fantastykę w stylu "Avatara". Przesłanie "Atlasu chmur" jest zagadkowe. Dzieło zawiera wiele ukrytych wskazówek oraz powiązań między poszczególnymi wątkami i postaciami. Jest to prawdziwa gratka dla koneserów kina i filmowych łamigłówek. Panie i panowie, usiądźcie wygodnie! Zapraszamy na seans!

Obrazki

Komentarze

To nasze życie, nasz świat!

Wspaniały film. Mimo, że dosyć długi, to ani na moment nie staje się nudny, ani na moment nie chce odejść się od ekranu monitora. Film daje nam do myślenia i myślę, że jest Nas w stanie wiele nauczyć, abyśmy... nie popełniali takich błędów jak główni bohaterowie tego obrazu. To co oglądamy to nic innego jak rzeczywistość, która nas otaczała, otacza i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości może Nas otaczać. Wielki szacunek dla reżysera i montażysty, ponieważ połączenie wszystkich jego różnorodnych - i na pozór nie pasujących do siebie, elementów w tak doskonały sposób to nie lada wyczyn i talent. Film gorąco polecam, zwłaszcza na nadchodzące powoli długie, jesienne popołudnia i wieczory.

rewelacyjny

Bardzo mi się podobał choć momentami można było się zgubić ale jestem pozytywnie nastawiony i zadowolony chyba najlepszy film tutaj.

Szkoda czasu

Totalne rozczarowanie.
Rzeczywiście "przesłanie filmu jest zagadkowe". Ponadto nie do końca rozumiem przesłankę zamieszczenia tutaj tego filmu. Wszak jest wiele innych mających w sobie jedynie wątek gay/les, a jakoś próżno ich szukac na outfilm.pl.
Zdecydowanie odradzam - szkoda Waszego czasu.

Niesamowity.
Polecam wersję z lektorem, z uwagi na mnogość wątków i szczegółów - można się pogubić :).

a

Ten film widziałem już jakiś czas temu. Czemu jest na outfilmie, tego nie wiem. Bo jest tu zaledwie niewielki wątek homo. Natomiast fajnie, że go dodaliście, bo w sieci raczej trudno go znaleźć, a jak już jest to w streamingu, płatny (no problem) i nie można odtworzyć na netbooku (yes problem)

A na koniec. OLAĆ ANDYEGO I LANĘ. ALE ZAPAMIĘTAJCIE NAZWISKO TYKWER. FACET ODPOWIEDZIALNY ZA KULTOWY FILM O PEWNEJ LOLI :)

a prim :)

a tak offtopic. i mam nadzieję, że ktoś z redakcji/szefostwa mi odpowie. czy i kiedy planujecie dodać nowy film dolana? póki co nie było chyba jeszcze oficjalnej premiery, ale nie obraziłbym się gdyby była równolegle tu i w kinach

:)

"Tom at the Farm" zostało zakupione przez jednego z polskich dystrybutorów, tego samego, który sprowadził "Lawrence Anyways". Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pokażemy go na OutFilme. Trzymajcie kciuki :)

a

Thx za odpowiedź. Nie sądziłem, że ktoś te nasze komentarzowe wypociny czyta :)
To w takim razie miejmy nadzieję, że wcześniej niż później
Swoją drogą myślałem, że obowiązujący tytuł jest po francusku a nie angielsku .
Oby zabrali się za niego polscy tłumacze tytułów. Na pewno wymyślą jakiś ciekawszy ;]

Dodane przez admin w odpowiedzi na

Niecodzienny

Kino wymagające od widza wyjątkowego skupienia, ale dające wiele przyjemności z jego oglądania.

Interseujący

Film bardzo ciekawy, ale przyznaję, że w pewnym momencie się w nim pogubiłem. Trudny, wymagający skupienia, ale naprawdę, warto się wysilić. Gra aktorska, muzyka, zdjęcia i cała koncepcja filmu - na najwyższym poziomie.

Arcydzieło

Za każdym razem podoba mi się tak samo. Ten film jest wprost rewelacyjny, a przede wszystkim jest rewelacyjnie zrealizowany. Najbardziej podobają mi się napisy końcowe ;)

Niepozornie... prosty

Tak, kilka płaszczyzn. Tak, naprzemiennie - a do tego wartka akcja. Tak - te same twarze w sześciu wersjach.

Jest jednak "ale" (bo być musi): w ten mniej lub bardziej zawoalowany, skomplikowany sposób reżyserzy chcą nam przekazać najprostsze prawdy, będące podwalinami człowieczeństwa: zło nie popłaca, dobro wręcz przeciwnie a nasze zachowania względem innych wracają do nas jak bumerang; ludzka godność jest najważniejsza; opinie (i plotki) a więc słowa ranią bardziej, niż uderzenie pięścią; itd. itp.

Oglądałam w kinie. Kiedy wyświetlono napisy ludzie z ociąganiem wstawali z krzeseł. Zrozumieli intencje autorów? Spodobała im się gra aktorów?

Cokolwiek to było - zrobiło wrażenie.

Ja polecam. Jak tylko znajdę na DVD, to się w niego zaopatrzę!

Przekombinowany

W sam raz dla wielbicieli kina - tyle odwołań, że momentami widz się zastanawia, czy aby na pewno ogląda "Atlas chmur".

Film należy do mojego ulubionego gatunku skomplikowanych wielowątkowych utworów fantastycznych. Uważam, że w opisie należy zaznaczyc, że to fantastyka naukowa, tak przy okazji. Polecam też książkę, na podstawie której został nakręcony - wiele wątków usunięto lub uproszczono w filmie, acz muszę ostrzec, iż oryginał jest dużo bardziej cyniczny i pesymistyczny w tonie.