Dzieci Boga /
Children of God

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Dzieci Boga /
Children of God

Ocena: 4.3 / 5 (156 głosów)

  Dlaczego warto obejrzeć

 •   Wyjątkowy przykład filmu produkcji bahamskiej.
 •   Uniwersalny problem nietolerancji religijnej i zakłamania.
 •   Konflikt między życiem w zgodzie ze sobą a życiem w zgodzie ze społeczeństwem.

Opis

Rajskie plaże Bahamów stanowią w tym filmie zwodniczo piękne tło dla opowieści o religijnej nietolerancji, politycznych intrygach, dramatach rodzinnych i miłości, która musi się temu przeciwstawić.

Johny studiuje malarstwo w stolicy Bahamów Nassau. Jego warsztat jest znakomity, ale ma blokadę twórczą. Nauczyciel wysyła go na wyspę Eleuthera, gdzie Johny poznaje przystojnego muzyka Romeo. Romeo ma narzeczoną i uchodzi za hetero ale mówi się o nim, że spotyka się z mężczyznami. Tradycja religijna nakazuje mieszkańcom Bahamów potępiać homoseksualność i tym samym zmusza gejów do życia w ukryciu.

Lena jest żoną pastora. Jej mąż jest zagorzałym przeciwnikiem gejów i na tym opiera swoją karierę polityczną. Kiedy Lena odkrywa, że zaraził ją chorobą weneryczną, on oskarża ją o niewierność.

"Dzieci Boga" to opowieść o zupełnie różnych ludziach, których losy się przeplatają i którzy, żeby żyć szczęśliwie, muszą odważyć się postępować zgodnie z własnymi uczuciami. Tylko czy to wystarczy?

Nagrody i festiwale:

 1. Nagroda Publiczności, Nagroda dla Najlepszego Filmu - Turin GLBT Film Festival
 2. Tytuł "Film, który trzeba zobaczyć" - The Independent
 3. Nagroda Publiczności, Nagroda dla Najlepszego Filmu Fabularnego - Newfest
 4. Nagroda dla Najlepszego Filmu - Hawaii Rainbow Film Festival
 5. Nagroda dla Najlepszego Filmu - Ft. Worth Q cinema
 6. Gala Otwarcia - Bahamas International Film Festival
 7. Cinema 360 - Miami International Film Festival
 8. Gala Otwarcia - Queering Roma
 9. Gala Zamknięcia - BFI London Gay and Lesbian Film Festival
 10. Cinedulce Showcase - New York International Latino Film Festival
 11. Gala Zamknięcia - Jacob Burns Film Center
 12. Gala Otwarcia - OAKLAND Black Film Festival
 13. Gala Otwarcia - QBC International Film Festival

Obrazki

Komentarze

Społeczeństwo które boi się inności.

Oglądając ten film miałem z kojarzenia do naszej Polskiej rzeczywistości Społeczeństwo które boi się inności.Geje którzy ukrywają swoja seksualność ,Pastor który ma żonę i dziecko potępia do homoseksualizm .Jest dwulicowy ponieważ sam jest gejem.Jeszcze mam cieple uczucia do młodego pastora który jest prawdziwy i nie ocenia innych.Od razu miałem skojarzenie do tych gejów na czatach którzy ukrywają swoją twarz na kamerkach .Z tymi co ukrywają swoja orientację w tym filmie Polecam film dobry ale smutne zakończenie.

Jeden z lepszych filmów jakie widziałem. Przerażające jest to do czego nienawiść do drugie człowieka moze doprowadzić.

polecam

rewelacyjny film... jeden z lepszych jakie tu oglądałem, a obejrzałem kilkanaście.

Polecam!

Kawał rzetelnego kina! Ogląda się z nerwem, są duże emocje! Temat został zdradzony we wcześniejszych wpisach, więc nic nie dodam.
Finał filmu zasługuje na oddzielne potraktowanie. To wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Przychodzą do głowy najlepsze, filmowe wspomnienia. Nasuwa się Pocałunek kobiety pająka, Pod prąd...

jaki piękny jest ten świat kolorowy jeśli tylko chcesz

zajebisty film polecam dla wszystkich nie ujawnionych

niejednowymiarowy

no, może oprócz przesłodzonego, młodszego pastora, i upiornie złego starszego. Ale ta zdradzana żona, wierna dalej swoim 'błędnym' poglądom, bijąca dziecko, i żałująca swego zacietrzewia - to budzi nadzieję...a główny bohater w złości wyoutowuje swego prześladowcę...i.... ojciec Johnny'ego też nie jest jednoznacznie zły ani dobry, bardziej dobry. Na dodatek happy-end , trochę podobny do 'Contracorriente' i trochę niepodobny, bo zaskakuje w sposób logiczny

najważniejsze co w środku

Najpiękniejsze w tym filmie jest pokazanie tej przemiany w obu chłopakach, szczególnie w białym. Zresztą fantastycznie zagrane - dzięki bardzo oszczędnej grze - czuło się emocje w środku. Może też poruszające się to bo każdy z nas jest jakoś tam zablokowany i w końcu o to chodzi by się odważyć i stanąć przed wszystkimi (i powiedzieć co chcemy) lub położyć swobodnie na wodzie. Do woli... bo jesteśmy wolni.

Rewelka

Film, który wreszcie pozwala zrozumieć prawo do miłości, tej pieknej, i nikt nie ma prawa tego niszczyc, kazdy ma prawo kochać

Myślę, że to był...

najlepszy film jaki do tej pory widziałem tutaj, popłakałem się na końcu.
Warto go obejrzec!!!

Fantastyczny

Boy ten film jest piekny, polecam serdecznie. Szkoda tylko ze takie filmy zazwyczaj maja jakies smutne zakonczenie.

Konsekwenty do bólu

Chociaż może nie było warto płacić najwyższej ceny z jednej strony. Żyć w zgodzie ze sobą z drugiej strony. Bez happy endu. Ale z przesłaniem dość czytelnym. Polecam chociażby ze względu na niepowtarzalny krajobraz Bahamów. 5/5.

2+/5

Po obejrzeniu już tak dużej ilości filmów z różną tematyką, ten nie zaskoczył ani też nie wzruszył niczym. Dla samej muzyki i widoków, jednak może warto?

Nie myślałem, że...

...film ten zrobi na mnie takie wrażenie. Jednak zrobił, a to dlatego, że porusza wiele istotnych kwestii. Pierwsza to nienawiść do osób homoseksualnych motywowana starą książką i jakimś wymyślonym przez ludzi bytem wyższym, którego istnienie ludzie dali sobie wmówić i tak jak zabijano w imię tej książki całe narody, palono "niewiernych", nie pozwalano rozwijać się nauce i naukowemu poznawaniu świata, tak tutaj widzimy czystą nienawiść w imię "miłosiernego bożka". Film ten jest jednak nie tylko o nienawiści do homoseksualistów. Jest również o tym, że często największymi homofobami są ukryci geje (czyż nie przywodzi to na myśl pewnego pana obecnego w polskiej polityce i mlaskającego co słowo?), którzy nie potrafiąc poradzić sobie z dysonansem wywołanym tym co im wmówiono (na podstawie starej książki), a tym, kim są na prawdę. Jest też tu poruszony inny problem. Dotyczy on samych osób homoseksualnych, którzy również zastraszeni przez środowisko (albo nie radzący sobie również z własną orientacją) postanawiają jakoś funkcjonować za cenę własnego szczęścia, a także szczęścia innych. Pakują się np. w związki heteroseksualne, płodzą dzieci, wychowują je ale tylko po to by spełnić oczekiwania społeczne. Gdy jednak ich "sekret" się wydaje, cierpią nie tylko oni ale również żona i dzieci (przez wiele lat okłamywani przez kogoś ponoć bliskiego). Osoby homoseksualne często są zbyt słabe by żyć tak jak chcą. Przez swój konformizm i chęć "życia w spokoju" rezygnują z siebie na korzyść złudzenia, które chcą stworzyć. Jest też w tym filmie kolejna rzecz, która jest ważna. A dotyczy ona tego, że nawet gdy kobieta w związku z mężczyzną (lub matka geja) podejrzewa, że on może być gejem, woli odsunąć tę myśl i nadal udawać, że to przejściowe albo okłamywać się, że "jakoś to będzie". Wszystko to powoduje, że często całe społeczeństwo żyje w wygodnym dla siebie zakłamaniu, że wśród nich nie ma osób homoseksualnych. To zupełnie tak jak by Sejm przegłosował, że takich osób w Polsce nie ma. Jednak samo głosowanie byłoby tylko próbą zdystansowania się od starań środowisk homoseksualnych o prawo do godnego życia. Nie zmieniłoby jednak faktu, że osoby homoseksualne zawsze istniały i istnieć będą. Niezależnie od ilości fanatyków religijnych operujących starożytnymi cytatami ze starej książki napisanej przez ludzi żyjących przed setkami lat. Zapewne ci fanatycy chcieliby jeszcze wprowadzenia innych idiotycznych (bo nie przystających w ogóle do dzisiejszych czasów) zasad tam głoszonych? Może takich, że szlachetnym jest wydać żonę i córkę na zbiorowy gwałt na przykład? Ja czasami mam wrażenie, że ci ludzie, którzy tak krzyczą w imię jakiegoś nieistniejącego bytu wyższego, nigdy nie czytali tej swojej starej książki na którą się powołują, a są jedynie marionetkami w rękach bigotów chcących za wszelką cenę utrzymać się u władzy za pomocą wspierania się o starożytne narzędzie tortur zwane krzyżem...

Beznadziejne flaki z olejem

Dawno nie widziałem tak beznadziejnego filmu,fabuła w stylu lat 80-tych ubiegłego wieku,cytując klasyka - "nic się panie nie dzieje,zapali papierosa,spojrzy w lewo,spojrzy w prawo i nic,nuda"

prawdę zabija tchórzostwo

Jeden z piękniejszych,przejmujących filmów ,........ pokazujący jak bardzo nasz świat jest nierzeczywisty przez nasze tchórzostwo, hipokryzję ,obłudę .......jak bardzo odwaga do mówienia prawdy i bycia szczerym jest potępiona przez tych którzy się boją prawdziwego świata

Naprawę Warto obejrzeć

Piękny film, naprawdę wzruszający, tylko dlaczego w tych filmach prawie zawsze ktoś ginie? :( a może, gdyby nie zginął, nie byłby taki mocy... a mogło być tak pięknie, wszystko było na dobrej drodze...
aż do przesady ukazuje ludzką hipokryzję

Piękny

Pięknie opowiedziana historia w egzotycznych krajobrazach Bahamów. Urzekła mnie delikatność, szczerość i odwaga głównego bohatera, samotnie przeciwstawiającego się zakłamaniu i złu tego świata, w tym gorliwej wyznawczyni Boga urojonego, której nie wystarcza życie w obłudzie ani zło wyrządzane własnemu dziecku.

Ten film mnie.....

.....się podobał jako całość, pomimo, że to też dramat.
Tu jest odzwierciedlenie Polski i PiS-u (zakłamanie w tej partii jest takie duże, że mam nadzieję, że wreszcie wyjdzie za nowego Prezydenta D..y)......
a co do filmu, to rewelacja. Całkowite odwrócenie tego samego problemu co w filmie: "pod powierzchnią".....

Zobacz także