Nie potrafię inaczej /
I Can't Think Straight

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Nie potrafię inaczej /
I Can't Think Straight

Ocena: 3.9 / 5 (33 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Zabawna komedia. Zdecydowanie poprawia humor.
  •   Prześliczne aktorki.
  •   Ekscytujące sceny łóżkowe.

Opis

Film na podstawie powieści "I Can't Think Straight" autorstwa Shamim Sarif. Energiczna chrześcijanka Tala i nieśmiała muzułmanka Leyla nie mogłyby być bardziej rożne od siebie, jednak ich wzajemna relacja przeradza się w uczucie głębsze niż przyjaźń. Kiedy zbliża się dzień ślubu Tali, napięcie i presja  otoczenia stają się coraz silniejsze.

Film zdobył 11 międzynarodowych nagród.

"I Can't Think Straight" jest debiutem reżyserskim powieściopisarki i scenarzystki Shamim Sarif. To komedia romantyczna o dwóch kobietach, w której tło kulturowe tworzy inteligentny pretekst dla poszukiwania samoświadomości, jak również siebie nawzajem. Zarówno powieść, jak i film zdobyły uznanie światowej krytyki oraz wygrały liczne nagrody. Film znalazł się w oficjalnej selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Palm Springs.

Shamim Sarif (autorka książki, scenariusza i reżyserka filmu „The World Unseen” i „I Can’t Think Straight”) oraz Hanan Kattan (producentka filmu „The World Unseen” i „I Can’t Think Straight”) są partnerkami w życiu prywatnym i zawodowym, wychowują razem dwóch synów. Panie założyły wspólnie firmę Enlightenment Productions. Historia ich związku pokazana jest w filmie „I Can’t Think Straight”.

Zdjęcia

Komentarze

Bardzo miły film zachęcający do lektury książki. Niczym specjalnie nie zaskakuje, ani nie jest to film zachwycający, ale ogląda się go bardzo przyjemnie.

Przyjemnie spędzony czas

Polecam, bardzo pozytywny i zakończony happy endem film :-)

To bardzo miły film, zostawiający ciepłe uczucia w sercu po seansie. Podobał mi się zwłaszcza z tego powodu, iż grają w nim te same aktorki co w "Niewidzialnym świecie", przez co miałam poczucie, iż dziewczyny z poprzedniego filmu w końcu dostały szczęśliwe zakończenie.

Zobacz także