Paszcza wilka /
La bocca del lupo

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Paszcza wilka /
La bocca del lupo

Ocena: 3.9 / 5 (16 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Historia miłości sycylijskiego przestępcy Enzo i jego transseksualnej partnerki Mary.
  •   Nostalgiczny obraz portowej Genui.
  •   Zdobywca Teddy Award i innych nagród filmowych.

Opis

Szczery, bezpretensjonalny, a przy tym nasycony melancholią i wiarą w miłość film. Opowieść o związku sycylijskiego kryminalisty i jego transseksualnej partnerki.

Film "Paszcza wilka" uczestniczył w konkursie głównym na festiwalu Era Nowe Horyzonty. Wcześniej zdobył Teddy Award dla najlepszego dokumentu w Berlinie.

Enzo i Mary poznali się w więzieniu. Enzo trafił tam za zabójstwo policjanta, Mary za problemy z narkotykami. Obecnie żyją w Genui, w zakazanej dzielnicy prostytucji. Są razem od 20 lat. Reżyser Pietro Marcello spotkał ich dzięki jezuickiej fundacji, która pomaga ludziom żyjącym na marginesie społeczeństwa. W swoim filmie w szczery i poruszający sposób pokazuje, że pomimo wszystkich przeciwieństw, można znaleźć szczęście przy boku kochanej osoby.

Obrazki

Komentarze

Wyjątkowo ponury ten dokument. Związek głównych bohaterów ma charakter toksyczny, facet zachowuje się w sposób nielogicznie agresywny, co tak na prawdę tylko mu szkodzi, a sami bohaterowie nie próbują nawet jakoś włączyc się w życie społeczne. Smutne.

Zobacz także