Śniadanie na Plutonie /
Breakfast on Pluto

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Śniadanie na Plutonie /
Breakfast on Pluto

Ocena: 4.2 / 5 (52 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Wspaniały Cillian Murphy w roli Patricka/Kici.
  •   Romantyczna historia opowiedziana z zupełnie innej strony.
  •   Czuły i optymistyczny film.

Opis

Kontrowersyjny temat na tle burzliwej współczesnej historii Irlandii, znakomite połączenie komedii z dramatem, rewelacyjna rola wspaniałego Cilliana Murphy'ego, za którą został nominowany do Złotego Globu. Doskonała i inteligentna rozrywka. Czy czegoś jeszcze brakuje?

Zwariowane lata 70, początek epoki rock and rolla i rewolucji seksualnej. Małe, katolickie miasteczko gdzieś na południu Irlandii. Tutaj zaczyna się historia młodego chłopaka z niebanalnym podejściem do świata i siebie samego. Urodzony w niewłaściwym miejscu i  czasie, porzucony jako niemowlę na schodach kościoła, Patrick (Cillian Murphy) od najmłodszych lat wprawia w konsternację swoich bliskich i konserwatywne otoczenie – największą frajdę sprawia mu przymierzanie sukienek  wychowującej go macochy.

Kiedy w miasteczku zabraknie miejsca dla jego ekstrawagancji, Patrick wyruszy w zaskakującą i nieoczekiwaną podróż do serca Londynu, gdzie być może uda mu się znaleźć to, czego tak usilnie szuka...

Niezwykły klimat filmu budują również największe przeboje tamtych czasów m.in. „Sugar Baby Love”, „Children Of The Revolution”, „Rock Your Baby”, „Fly Robin Fly”, „Fuck The British Army”, „Les Girls”.

Obrazki

Komentarze

Świetna rola Cilliana Murphy'ego

Ciekawy interesujące przygody Patryka ukazuje też wielka Brytanię lat 70 konflikt polityczny.Przyjemny czasem nawet wciągający dałbym 4.5 ale dam 5 bo nie można dać 4.5 Świetna rola Cilliana Murphy'ego inteligentnie zagrana po prostu zajebista.

Nuda!

Starali się, jak mogli, a wyszło jak zawsze. Teatralna, przerysowana gra aktorów sprawia, że film szybko staje się irytujacy. Dotyczy to zwłaszcza faceta, który odgrywa główną rolę. Lekko podniesiony i ściszony głos, który ma imitować kobiecy, delikatny, działa mocno na nerwy. Rzeczywistość lat 70. w UK jest potraktowana bardzo powierzchownie. Od mniej więcej 30 minuty, kiedy zorientowałem się, że film nie zmierza w żadnym kierunku, nerwowo patrzyłem na zegarek, kiedy będzie koniec. Pewnie bym go wyłączył, ale nie zrobiłem tego, bo oglądałem ze swoim lubym, no i szkoda mi było dychu, którego zapłaciłem za ten szit.

Warto

Film rewelacyjny bardzo udany ale na pewno też wymagający wiec nie dla idiotów.

To jest naprawdę dobry, oryginalny film, doskonały od strony technicznej. Niemniej jednak nie dokończyłam go. Zbytnio irytowała mnie główna postac, która wydawała mi się wyjątkowo niedojrzała i nieodpowiedzialna, nie przypadł mi też do gustu typ humoru.

Zobacz także