Spork /

Spork /

Ocena: 2.6 / 5 (71 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Młodzieżowa komedia, która potrafi wprowadzić w dobry nastrój.
  •   Ciekawe spojrzenie na kwestie inności i przyjaźni.
  •   Film uznany przez jurorów i widzów na festiwalach na całym świecie.

Description

Niewiele powstaje filmów o interseksualności. SPORK traktuje ten temat z dużą dozą ciepłego humoru, a jednocześnie porusza uniwersalny problem wykluczenia i dyskryminacji osób, które nie mieszczą się w społecznej normie. SPORK potrafi rozbawić i poruszyć.

Spork ma 14 lat, duże okulary i wiecznie rozczochrane włosy. Jest jeszcze jedna mała rzecz, która czyni z niej szkolne pośmiewisko - Spork ma penisa. Żyje jako dziewczyna, ale tak naprawdę jest interseksualna (stąd jej przezwisko, spork z ang. to połączenie łyżki i widelca).

Mimo tego, że jest cały czas obiektem drwin, Spork zaprzyjaźnia się z czarnoskórą tancerką Tootsie Roll, nielubianym przez nikogo Chanką i wychowywanym przez dwóch ojców fanem Justina Timberlake'a Charliem. Kiedy Tootsie skręca kostkę, Spork postanawia wystartować za nią w konkursie tańca i zmierzyć się ze swoim największym wrogiem Betsy Sucz.

 

Film "Spork" przyjmowany był z entuzjazmem na festiwalach na całym świecie. Zdobył miedzy innymi Virtual Audience Award na festiwalu Tribeca. W Polsce pokazywany był na American Film Festival.

 

Długo marzyłam, żeby być kimś innym. Kimkolwiek innym, niż jestem. W końcu do mnie dotarło. Zrozumiałam, jak mogę być kimś, kim nigdy dotąd nie byłam. Być sobą.

- Spork -

Zdjęcia

Komentarze

Serdecznie polecam,

dla szkół podstawowych, lub też tym którzy potrzebują reedukacji ;o)
Bez cienia złośliwości powiedziałbym, że film tchnie naiwnością, ale fajnie się go ogląda.
Pigułka antybiotyku dla chodzących "zdzir"!

Wyjątkowo durna i infantylna czarna (?) komedia, sprawiająca wrażenie, jakby była fantazją o potędze napisaną przez prześladowaną czternastolatkę. Bulling nie jest śmieszny, podobnie bezdomnośc. Film przekracza za dużo granic. Nie polecam.

Komu wpadł pomysł, żeby wciskać tu infantylne bajki dla dzieciaków i jeszcze kazać za to płacić?! Dzieci wczesnoszkolne jeszcze mogą obejrzeć, dla pozostałych to totalna strata czasu! NIE POLECAM!

Główna bohaterka jest tak przekonująca jak kler, który twierdzi, że nie ma pedofilii w KK. Z niej taka hermafrodyta, jak ze mnie mister hetero :D

Zobacz także