Upadek anioła /
Upadek anioła

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Upadek anioła /
Upadek anioła

Ocena: 2.0 / 5 (1 głos)

Opis

4. LGBT FILM FESTIVAL 2013 przedstawia:

UPADEK ANIOŁA

 

Nawet nie wiem jak opisać ten film. Filmowałam epizody o Yukio Mishima 3 lata, 13 godzin materiału filmowego. Prezentuję ostatni epizod. Hardcorowy. Poetycki. Śmiertelny. - Małga Kubiak-reżyserka

Yukio Mishima to japoński pisarz. 25 listopada 1970 roku dostał się do bazy dowództwa piechoty Japońskich Sił Samoobrony i zabarykadował wraz z komendantem w jego gabinecie. Wyszedł na balkon i wygłosił do zgromadzonych pod nim żołnierzy płomienne przemówienie, będące protestem przeciw powojennemu statusowi Japonii. Przemówienie zostało jednak zagłuszone przez wojskowe helikoptery. Zrezygnowany Mishima popełnił rytualne samobójstwo-seppuku. Był to jeden z najbardziej wstrząsających gestów w historii nowożytnej Japonii.

reż., scen.: M. Kubiak, zdj.: J. Nalewajko, M. Tyszkiewicz, M. Kubiak, wyst.: M. Piotrowski, Tomas X, Au Matt, An To Nie Ta, M. Lundell, 50', Polska/Szwecja 2011, dramat. Film od 18 lat.

Uwaga! Film należy do programu festiwalu i nie jest dostępny w abonamencie. Można go wypożyczyć jedynie  indywidualnie na 48 godzin.

Obrazki

Komentarze

Trochę mnie zawiodło sceny pornograficzne. Dla mnie nie miały nic wspólnego z dokumentem początkujące 6min.