Wśród towarzyszy: Geje w NRD /
Unter Männern - Schwul in der DDR

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Wśród towarzyszy: Geje w NRD /
Unter Männern - Schwul in der DDR

Ocena: 4.0 / 5 (107 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Opowieść o świecie, który istniał całkiem niedawno i całkiem niedaleko stąd.
  •   Autentyczne postacie i ciekawe historie.
  •   Film był pokazywany na Berlinale.

Opis

Pełna anegdot i ciekawych wspomnień opowieść o wolności seksualnej w totalitarnym systemie. Pierwszy film dokumentalny o życiu gejów w komunistycznej NRD.

Jak żyli i kochali geje w czasie komunistycznej dyktatury w Niemczech Wschodnich? Młody reżyser zadaje pytanie jak wyglądałoby jego życie, gdyby urodził się dekadę lub dwie wcześniej?

W tym filmie dokumentalnym, który jako pierwszy podejmuje temat życia gejów w NRD, sześciu mężczyzn opowiada reżyserowi o swoich doświadczeniach z tamtego okresu.

Ich punkty widzenia są tak różne, jak ich historie. Jeden był punkiem, drugi gejowskim aktywistą związanym z kościołem, trzeci niezależnym artystą, kolejny niewyoutowanym nauczycielem, inny emigrantem z Chile, a następny robotnikiem z prowincji.

Film miał swoją premierę u ubiegłym roku na festiwalu w Berlinie w prestiżowej sekcji "Panorama".

Obrazki

Komentarze

Dobry dokument ukazujący życie gejów NRD na 4 1godzina20min jest usterka czy godzina1.21min ponieważ 3 razy włączałem i ona była włączałem ale szybko mija po30sekudach lub 40

super

dokument, bardzo ciekawy. Szkoda, że mimo czasu nadal w wielu miejscach europy nadal jedyny sposób na poznanie kogokolwiek to pisuar, sauna albo darkroom. Wielowątkowy jednocześnie. Jestem pod wielkim wrażeniem. Wielu bohaterów-gejów, podobna historia, ale już sposób opowiadania jak bardzo rózny!

Jestem za

Obejrzałem i nie żałuję, zwłaszcza, że pamiętam ten czas w polskiej wersji, czyli PRL. Mam też serdecznego przyjaciela, który jest oryginalnym NRD-owcem, więc chciałem się dowiedzieć jaki był jego świat. Hmm.. Kocham XXI wiek i nasz świat. Pozdrawiam

Miło się udać w sentymentalną podróż do przeszłości, takiej jaka była.

Zobacz także