Yossi /
Yossi

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Yossi /
Yossi

Ocena: 4.1 / 5 (98 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Reżyserem filmu jest Eytan Fox, twórca "Bańki mydlanej" i "Chodzić po wodzie".
  •   Ciepła historia o wychodzeniu z życiowego impasu.
  •   Udane połączenie gatunków: film zaczyna się jako dramat z czasem przeradza się w romans.

Opis

Yossi Gutmann dziesięć lat temu utracił miłość swojego życia - chłopaka o imieniu Jagger. Obaj służyli wówczas w izraelskiej armii, a Jagger zginął.
Obecnie Yossi jest wziętym lekarzem, jednak wciąż pozostaje sam. Wydaje się, że wciąż nie może ułożyć sobie życia po tragicznych wydarzeniach sprzed dziesięciu lat.

Kiedy wyjeżdża na jakiś czas do odległego kurortu, by podreperować zdrowie, spotyka tam grupę młodych żołnierzy na przepustce. Yossi nie spodziewa się, że wkrótce ożyją w nim skrywane głęboko, romantyczne uczucia...

Reżyserem filmu jest Eytan Fox, znany na świecie i nagradzany twórca izraelskiego kina LGBT. Na OutFilmie możecie zobaczyć jego wcześniejsze dzieło "Chodzić po wodzie". Za "Yossiego", Eytan Fox otrzymał m.in. nominację za najlepszy film na festiwalu "Tribeca". "Yossi" fabularnie ukazuje dalsze losy bohatera wcześniejszego filmu Foxa pt. "Yossi i Jagger", jednak stanowi osobną, niezależną historię.

Obrazki

Komentarze

Trochę jakby nieskończony… Urwało się nagle i tak zostałem sam, a miałem ochotę na jeszcze trochę.
Dobrze, dla lepszego wczucia się, najpierw obejrzeć sobie "Yossi & Jaggera" czyli co było 10 lat wcześniej.
No i redakcjo - jeśli wspominacie dwa inne, wcześniejsze filmy tego reżysera, a nic nie piszecie o Y&J to chyba można uznać to za spory błąd.

Zeby zozumieć lepiej drugą cześć lepiej obejrzeć

http://www.thebacklot.com/top-100-greatest-gay-movies/09/2012/16/

41. Yossi & Jagger (2002)

http://www.filmweb.pl/film/Yossi+%26+Jagger-2002-130077

szkoda ze outfilm nie kupił pierwsza część którą według mnie jest ciut lepsza i dzięki niej użytkownicy którzy nie oglądali pierwszej części zrozumieli by drugą film oceniam na4 Obejrzałem go w czerwcu 2013 roku wtedy jeszcze nie widziałem ze będzie na outfilm. Pierwszą część bym oceniał na potężna 5

Przepiękny, przejmujący, nieśpieszny film o samotności po stracie, z dającym nadzieję zakończeniem. Koniecznie po obejrzeniu pierwszej części "Yossi & Jagger", dla głębszego zrozumienia i odczucia.

Piękny film

Film super, jest jakaś szansa, że Yossi i Jagger też się na portalu pojawi?

KOLEJNA BANALNA HISTORIA

Piękne okolice byłem tam Ejlat i to chyba jedna rzecz która mnie poruszyła w tym filmie, fabuła, gra bardzo kiepska.

Miły dla oka

Na początku trochę się dłuży, ale potem fabuła się rozkręca i ogląda się bardzo przyjemnie :)

Bardzo mi się podobał . Pewna oszczędność , niedopowiedzenie , muśnięcie erotyką to wszystko zalety tego filmu . Film bardzo prawdziwie oddaje sytuację życiową , która może spotkać każdego po stracie ukochanej - bliskiej osoby , pewien stan zawieszenia , potrzeba resetu .

chała

Widziałem sporo dobrych i nawet świetnych filmów izraelskich o tematyce gejowskiej , jak: 'Oczy szeroko otwarte', 'Yeladim Tovim [Good Boys]','The Bubble', 'W ciemno' ....ale ten jest chałowy z nużącą grą pary głównych aktorów i pożałowania godnym happy-endem, choć dramatyczny początek obiecywał coś na poziomie co najmniej równym pierwszej części: Yossi & Jagger.

Yossi And Jagger

Nie chce tego filmu ogladac do puki nie zobacze wlasnie Yossi i Jagger, moze ktos by kiedys go tutaj zamiescil?

Idealny na wieczór

To jeden z tych filmów, po obejrzeniu którego pozostaje przyjemne uczucie gdzieś w środku.

:)

Widoki rewelacyjne.....

spokojny, przejmujący, egzystencjalny,
miło się oglądało
jest coś prawdziwego w tym filmie, ale jest też szereg wątków niedopowiedzianych, zostawionych dla widza... przez co film trochę intryguje.
Na pewno warto zobaczyć!

Lekki i przyjemy

Fajny lekki i przyjemny film, ze smutną historią w tle, jednak całość wraz z dobrą muzyką to przyjemy do obejrzenia romans.

Na prawdę fajny, wciągający film, warty polecenia :) Co najważniejsze: mądry film.

Najważniejsze

to wiara w siebie samego i w drugiego Człowieka :) Ale najpierw trzeba uwierzyć w siebie, pokochać się, rozumieć się, żeby w pełni móc otworzyć się na życie, na prawdziwe emocje, na tego jedynego :) Świetny film, wart zobaczenia na pewno, z kimś albo nawet samemu :) Polecam!

Lubię kino izraelskie, gejowskie. Film ciekawy, wart obejrzenia. Myślę, że oddaje lokalne klimaty i pokazuje, że marzenia o miłości mogą się spełnić. Polecam.

Nie wiadomo kiedy i gdzie

Dający nadzieję, ze nie wiemy kiedy i gdzie spotka nas nowe uczucie po stracie.

Wydał mi się lepszy niż "Yossi & Jagger" (nie żeby tamten był słaby), choć widziałem go parę lat temu. Eytan Fox robi coraz lepsze filmy. Chłopaki podkreślają, że film jest lekki, i tak w zasadzie jest, ale dwie świetne sceny dodają jednak dramatyzmu. Pierwsza z aroganckim facetem z chatu - pod hasłem "przeproś za to, że mi się nie podobasz". Druga to scena u rodziców Jaggera, ujawnienie po dekadzie. A młody Tom sam nie jest głupi, a ja zawsze popieram facetów, którzy uważają, że inteligencja u innych facetów jest sexy (samemu podzielając tę tezę).

Subtelny

Bardzo lubię filmy Foxa. Ten jest dojrzały i bardzo dobrze zrobiony. Nawiązuję do Yossi i Jagger. Zamyka tamtą historię a ta historia nie kończy się tragicznie jak chodź by Bańka mydlana czy pierwszy Yossi.Na pewno warty obejrzenia!

Zobacz także