Zobaczcie nas! Parady i polityka /
Beyond Gay: Politics of Pride

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Zobaczcie nas! Parady i polityka /
Beyond Gay: Politics of Pride

Ocena: 4.3 / 5 (58 głosów)

Opis

Kanadyjski film dokumentalny ukazujący sytuację w krajach, gdzie rażąco łamane są prawa osób LGBT, m.in. także i w Polsce.

W Kanadzie parady organizowane przez organizacje LGBT przestały mieć silny wydźwięk polityczny. Są to obecnie festiwale radości, wolności, muzyki i tańca. Twórcy filmu zadają głośno pytanie, czy zachodni działacze LGBT nie powinni bardziej zaangażować się w walkę na rzecz równouprawnienia w krajach, w których państwo nie poczuwa się do ochrony mniejszości przed przemocą i dyskryminacją.

W filmie zawarte są obszerne fragmenty zarejestrowane na paradach i manifestacjach ruchów LGBT - także w Polsce. Widać w nich brutalne incydenty z udziałem policji i zwolenników radykalnych organizacji prawicowych.

Film daje jednak nadzieję i pokazuje jak duża siła leży we wspólnych wystąpieniach. Stara się pokazać o co tak naprawdę chodzi w masowej manifestacji. Pozwala głębiej zrozumieć idee, jakimi kierują się działacze i aktywiści na rzecz równouprawnienia.

"Zobaczcie nas!..." był pokazywany na ponad czterdziestu festiwalach filmowych na całym świecie i jest laureatem aż dziesięciu nagród za najlepszy dokument.

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry dokument można się dowiedzieć jak w rożnych krajach jak ludzie LGBTQI są postrzegani i jakie mają prawa boje się tylko ze PIS wygra wybory i znowu się cofniemy jak przeglądam sondaże ja glosuje co roku zawsze albo na Palikota albo SLD i będę glosował dopóki nie wywalczymy ustawy o związkach partnerskich. Zawsze mój procent 0.100% to mniej homofobów w sejmie PiS.

Trzeba mi było takiego seansu! Dokumentnie!

POLSKA, jaką znamy, też tu jest - mimo że to materiały dokumentalne sprzed kilku lat. A jednak - hejt, atmosfera zagrożenia, ataki przemocowe na marszach równości występują nadal, zaś społeczeństwo się szczuje kłamstwami-genderyzmami jakimiś.
Dokument "BEYOND GAY" pokazuje, jak wiele przeszliśmy, jako gejowie, lilijki, transy czy bisexy, a ile przed nami... roboty, działania, wyzwań. Film o nas, dla nas, z nami i naszymi bracmi i siostrami, na teraz i na kiedyś, bo walka o równość i wolność dla wszystkich trwa.

Odnośnie walki o nasze prawa

Ja w ostatnich wyborach wybrałem Zielonych i przy nich zostaję. Co prawda Zieloni mają jak na razie nikłe poparcie ale ta partia buduje sobie twardy elektorat bez możliwości szybkiej utraty. Każdy głos oddany na zielonych jest całkowicie przemyślany, ponieważ żeby oddać głos na zielonych trzeba dojrzeć poglądowo. Ostatnie wybory pokazują że Zieloni zarejestrowani w tylko 5 okręgach zebrali 22 tys. głosów... Przeliczając to na wszystkie okręgi wychodzi ok. 80 tys. głosów przy frekwencji 22%. Reasumując walka o prawa mniejszości jakichkolwiek w tym kraju dopiero się zaczyna :) Powodzenia nam wszystkim ;)

powodzenia nam wszystkim

Świetny dokument tylko szkoda ze tylu ludzi musi zginąć,wycierpieć żeby za naście lat w końcu było lepiej.Chciałbym żeby chociaż jeden taki homofob przeżył tyle co gej ,nie mówiąc o tym że powinien zostać chociaż raz w życiu tak (co ja mowie sto razy) gorzej potraktowany i pobity jak nie jeden gej .Powinna byc zasada oko za oko ząb za ząb .Pozdrawiam was kochani geje i les kiedys w końcu bedzie lepiej

Zobacz także