Czasy Harveya Milka /
The Times of Harvey Milk

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Czasy Harveya Milka /
The Times of Harvey Milk

Ocena: 4.5 / 5 (39 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Film nagrodzony Oscarem dla najlepszego dokumentu.
  •   Harvey Milk zmienił bieg historii.
  •   Równość jest warta tego, żeby o nią walczyć.

Opis

"Czasy Harveya Milka" Roba Epsteina, dokument nagrodzony Oscarem w 1985 roku oraz nagrodą specjalną na festiwalu Sundance, opowiada historię Harveya Milka, radnego San Francisco, który był pierwszym na świecie zdeklarowanym homoseksualnym politykiem.

Harvey Milk piastował swoje stanowisko przez 11 miesięcy, kiedy to z jego inicjatywy podjęto uchwały zakazujące dyskryminacji gejów i lesbijek w San Francisco. 27 listopada 1978 Harvey Milk oraz burmistrz miasta George Moscone zostali zastrzeleni przez innego członka Rady Miasta San Francisco, Dana White’a

Poza tym filmem polecamy również inne tytuły reżysera Roba Epsteina.

Obrazki

Komentarze

Świetny dokument gorąco polecam .Dziękuje Harveya jako jeden z pierwszych nauczyłeś nas mówić ,, jestem gejem i jestem z tego dumny''. Nie rozumiem jak Dana White mógł dostać tylko 8 lat a wyjść po po 5 to jakaś farsa ten człowiek zamordował dwie osoby powinien spędzić w wiezieniu 50!!!. A argumenty obrońcy Dana White są absurdalne miałem ochotę go walnąć.

...

Bardzo porządny dokument, poruszający o wiele lepszy od późniejszego filmu "Obywatel Milk" Można lepiej zrozumieć kim był i o co walczył Harvey Milk.

Zobacz także