Cztery księżyce /
Cuatro Lunas

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Cztery księżyce /
Cuatro Lunas

Ocena: 4.6 / 5 (396 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   cztery poruszające historie
  •   portret różnych pokoleń mężczyzn
  •   znakomity scenariusz i aktorstwo

Opis

Cztery historie o miłości i akceptacji. Jedenastoletni chłopiec zakochuje się we własnym kuzynie. Dwóch przyjaciół z dzieciństwa zaczyna ze sobą chodzić. W wieloletnim związku pojawia się "ten trzeci". Starszego, żonatego mężczyznę ogarnia obsesja na punkcie prostytuującego się chłopaka.

Cztery pokolenia mężczyzn i cztery różne historie. Punktem wspólnym wszystkich wątków jest lęk przed pożądaniem, głębszym uczuciem i przed samym sobą. Film zdobył nagrody publiczności dla najlepszego filmu na Barcelona International Gay & Lesbian Film Festival i Image + Nation: Monstreal International LGBT Film Festival.

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry film i świetnie do pasowana muzyka która dopełnia film. Są ukazane tu cale aspekty życia. Młodość starość.

Rewelacja !!!

Bardzo dobry film. Życiowy, nie naciągany. Jestem pod wrażeniem !!!

Zgadzam się :)

Czytałem komentarze i pomyślałem, że o gustach się nie dyskutuje...a okazało się, że mam taki sam gust jak reszta. Film na pewno warto obejrzeć przynajmniej z dwóch powodów: jest "lekki" a jednocześnie nie sprawia wrażenia sztucznego obrazu. :) Wszyscy kinomani łączcie się...

5/5

Bez wątpienia jeden z najlepszych obrazów kina LGBT jaki kiedykolwiek powstał. Chyba każdy znajdzie w nim historię, z którą by się utożsamiał. Odważny i wciągający. Gorąco polecam! :)

Niesamowity...

... nieprzerysowany, świetny, ujmujący, wgryzający się w serce, genialny w swojej prostocie, pełen emocji... dawno tak dobrze się nie czułem po obejrzeniu jakiegoś filmu... w 100% polecam!

świetny film

chyba najmocniejszą stroną tego filmu jest to, że brak w nim fałszu, gry pozorów, udawanych problemów i naciąganej fabuły. w zamian dostajemy obraz prawdziwego życia.

Wspaniały. Bardzo wiarygodny. Oglądałem już trzy razy i na tym nie koniec! Polecam bardzo!

Wciągająca zwyczajność

Rzadko mi się zdarza, abym po obejrzeniu filmu oglądnął go w całości jeszcze raz, a tak właśnie było z tym filmem. Pięknie opowiedziane przeplatane historie czterech par chłopaków/ mężczyzn, w różnym wieku, na różnym etapie życia, bycia z kimś, czy pragnienia bycia z kimś… każda wciągająca, pełna prawdziwych emocji i seksualnego napięcia, zero przegięcia częstego w filmach LGBT. Rewelacyjny!!!

przepiękny i prawdziwy

ten film ogląda się jak bajkę. Zero sztuczności i pomyśleć, że dzieje się to w kraju o którym mówi się, że jest ultrakatolicki i pełen fobii. Środkowo- wschodnia Europa to przy Meksyku kołtuństwo.

Sześć gwiazdek

dla wspaniałego, dobrego, pełnego ciepła i potężnych emocji filmu, pozwalającego zastanowić się nad samym sobą, nad życiem, nad dokonywanymi wyborami i nad światem. Sześć gwiazdek, mniej się nie da :)

fajny film

wciągający, poruszający, prawdziwy...przeplatające się historie powodują, że czeka się z niecierpliwością na kontynuacje

no to się rozkleiłem bo film fajny i rozkleja... ale też wiarygodny, zdystansowany gdzie realistycznie pokazane są problemy i pomysły na ich rozwiązanie... warto jeszcze raz

dobry z zycia wziety film ,,zadna bajka ..

jestem pod wrazeniem jak dotat zajefisty film mój nr jeden

Ciekawy

Słyszałam dużo dobrego o tym filmie. Niebawem się z nim zmierzę.

Bardzo dobry film

Od bardzo dawno poszukiwałem filmu o takiej tematyce, jednakże bezskutecznie. Ten film zachwyca swoją prostotą i ukazuję prawdziwe i szczere uczucia. Naprawdę polecam.

Film jest cudowny :)

W sumie każdy może w nim odnaleźć swoją historię. Bo w sumie każda z tych historii jest uniwersalna... Oglądałem już 3 raz... i za każdym razem odnajduję w nim coś innego...
Polecam bo wart naciśnięcia przycisku play :)

Świetny...

...nie przekombinowany...aż żałuję, że wcześniej do niego się sięgnąłem...choć motywu z "panem poetą" nie pochwalam.

Warto! Warto zobaczyć, warto przemyśleć, warto spróbować.
ps. ocena zależny w pełni od oglądającego, u mnie w pełni polecam!

LIS

Zdecydowanie polecam! Tak można tam siebie odnaleźć. Wart przemyślenia, a nawet wspomnienia. Życie po prostu...

Rewelacja!

Przepiękny film o relacjach z życia wziętych. Film wzrusza i bawi jednocześnie. Niebanalne przeplatające się historie. Zaskakujące zakończenie. Do tego ciekawa muzyka. Polecam każdemu, kto lubi ambitne kino bez cukierkowego gejowskiego przegięcia.

Fajny <3

Może bez rewelacji, ale bardzo przyjemnie się ogląda <3 Świetnie pokazuje "podróż" gejów przez życie - od małolata, jak poznajemy swoje preferencje, aż po starość, gdzie trzeba płacić za seks i zainteresowanie. Prawdziwy, więc fajnie się ogląda, polecam :)

Piękny, prawdziwy, delikatny, w każdej fazie wzruszający, zryczłam się jak ułom

A to życie właśnie! Wnikliwa obserwacja-dobry scenariusz. Gra aktorów(wszystkich) przekonująca.Jednym słowem dobry film.Polecam!

Bardzo ładny film! i z pozytywnym zakończeniem (zakończeniami). Bo miłość też czasami wygrywa:)