Dlaczego nie Ty /
Hochwald

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Dlaczego nie Ty /
Hochwald

Ocena: 3.4 / 5 (187 głosów)

Bonus

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Thomas Prenn - Mario "Dlaczego nie Ty"

Opis

Młody tancerz wyjeżdża z małej tyrolskiej wioski w poszukiwaniu miłości i kariery. Jednak okrutny los sprawi, że straci wszystko, co najbardziej kocha i będzie musiał ułożyć całe swoje życie od początku.

Mario kocha tańczyć i właśnie taniec często pozwala mu przetrwać ciężkie chwile. Dla kogoś takiego jak on marzenia o karierze pozostają odległą mrzonką. Mieszka z matką nad wiejską rzeźnią, pracuje jako cukiernik i podejmuje się dorywczych prac. Jego ukochany przyjaciel Lenz pochodzi z bogatej rodziny i ma dużo większe szanse, żeby zrealizować swoje marzenia i zostać aktorem. Kiedy Lenz dostaje stypendium w Rzymie, Mario postanawia wyjechać razem z nim. Po drodze zatrzymują się w gejowskim klubie. Wydarzenia tamtej nocy sprawią, że nigdy nie dotrą do celu.

„Dlaczego nie ty” to debiut reżyserski Evi Romen uhonorowany główną nagrodą na festiwalu w Zurychu. Evi podejmuje trudne tematy straty i odrzucenia i nie daje jednoznacznych odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania. W doskonały sposób wykorzystuje malowniczość tyrolskich gór i wiosek, żeby przedstawić swoją historię i oddać emocje, które rozdzierają jej bohaterów.

Obrazki

Komentarze

Widziałem w kinie. Dobry, ciekawy, odważny ale ciężki film. Na pewno nie na romantyczny wieczór. Ciekawe spojrzenie na dwie religie.

Straszne gówno. Po co rozwijać ten muzułmanski wątek. "religia popkoju" - dobre sobie. Trzeba si wycofać z abonamentu, bo coraz gorsze gówno dają. Albo jakieś paskudne typy z Ameryki Południowej, albo europoejskie "problemy".

Dla mnie obok religijnego…

Zwracam uwag na ciekawy państwowy aspekt tego filmu - bo przecież pokazany na filmie Tyrol to nie jest Tyrol austriacki tylko włoski - Dolomity. Kiedyś obok Bolzano- Bosen spotkałem miejscowego rolnika, który powiedział: _'Wir sind Deutsche und werden für immer Deutsch bleiben'. Na filmie widać , że dziś nie ma problemu narodowościowego. Problemem są muzułmanie w Europie. I jałowienie religii państwowych. To są tematy 'out'- dlatego ALBO skoncentrujecie się na nich ALBO na naszyc h gejach, którzy już są "in" w mainstreamie, i nie chcą jakichś latynosów, azjatów , muzułmanów, prosimy o InFilm.pl

opis tego filmu ma się nijak do treści.
Tematem jest raczej akt terroryzmu islamistycznego i jego konsekwencje.
Kolejny dowód, że religia to ogłupiający narkotyk

Ciekawostka: akcja filmu toczy się we Włoszech w regionie autonomicznym Alto Adige, gdzie mniejszość/ większość zwłaszcza w małych miasteczkach to Tyrolczycy posługujący się językiem niemieckim. Jaki obywatele Włoch muszą też porozumiewać si ę po włosku. Stąd dwujęzyczność w filmie,
A tak w ogóle, to film ciekawy ze względu na rożne perspektywy spojrzenia na te same problemy. Raccomandato.

Trudny film dający do myślenia.Dobrze zagrany. Przyjaźń czy może miłość, trauma po stracie kogoś bliskiego. No religie komplikujące racjonalne myślenie i postępowanie...

niewiele filmów tu bym polecił , ale ten na pewno .
no i te krajobrazy - i kużw , w maju tam byłem !!!

Po prostu dobre kino a te ksenofobiczne komentarze powyżej to aż zastanawiające..czyżby trolle?