Dumni i wściekli /
Pride

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Dumni i wściekli /
Pride

Ocena: 4.6 / 5 (386 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Jeden z najlepszych filmów LGBT ostatnich lat!
  •   Poruszająca historia w stylu "Billy'ego Elliota".
  •   Optymistyczny i pozytywny film.

Opis

Jest rok 1984. Margaret Thatcher z jednej strony zamyka kolejne kopalnie, z drugiej prowadzi twardą politykę wobec osób LGBT. Młody aktywista Mark Ashton uważa, że geje powinni zjednoczyć się z górnikami i wspólnie walczyć z rządem o swoje interesy. Razem z przyjaciółmi rozpoczyna zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Geje i lesbijki popierają górników”. Strajkującym potrzebna jest każda pomoc, ale nie do końca są gotowi, żeby przyjąć ją od osób homoseksualnych.

„Dumni i wściekli" to jeden z największych brytyjskich przebojów ostatnich lat. Klimatem nawiązuje do takich hitów jak „Billy Elliot” czy „Goło i wesoło”. Na ekranie między innymi Bill Nighy („To właśnie miłość”) i Imelda Stauton (seria „Harry Potter”). Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

Zdjęcia

Komentarze

Only unions make us strong!

W pełni przekonany - polecam film!
Jest i sporo śmiechu, wzruszeń... Znani aktorzy stanęli na wysokości zadania, reżyser dopilnował dynamiki, a muzyka "tamtych lat" dopieszcza całe widowisko.

Ale to przede wszystkim obraz pełen pozytywnej refleksji nad społecznością (nie tylko gejowską), braterstwem i walką o wspólne prawa. Trzeba nam kina, które odetnie nas od smutku i szarości, które żelazną ręką wskaże solidarność, dobro i przyjaźń.

Pełna relacja z kinowego seansu i parę refleksji o solidarności w Polsce tradycyjnie na FilmyGejowskie

http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/05/dumni-i-wsciekli.html

Jest to najlepszy film jaki w tym roku oglądałem.Na koniec filmu się wzruszyłem.Ze to się wydarzyło naprawdę.Polecam .

Pozdrowienia ze Szkocji

Pozdrawiam spod Edynburga. Naprawde dobry film. Miałem przyjemnosc kilka lat temu pracowac z byłem górnikiem, który opowiadal mi o tych czas. Thacher zamknęla wtedy wszystkie kopalnie w Szkocji, bezrobocie siegało 30 procent. Dlatego nie dziwie sie ze na wiadomość o jej śmierci w Glasgow lubie świetowali śmierć wiedżmy. Brawa dla rezysera że nie zrobił z tego tylko komedii ale pokazał jak górnicy potrafia być serdeczni I wdzieczni chociaż na początku moga być konserwatywni podejrzliwi i nieufni. Pochodze z Górnego Śląska, pracowałem na kopalni 20 lat temu a moim sztygarem był gej. Wszyscy o tym wiedzieli I nikt nie robił z tego problem ponieważ w obliczu zagrożenia jego orientacja seksualna był nieistotna. Osobiscie poznałem kilku gejów-górników na 1 tylko kopalni.

Autentyczne, prawdziwe i wzruszające. Polecam

Poryczałem się...

Zabrałem się do oglądania jako komedii. Tak mnie nastroił trailer. Ale to film o rzeczach najważniejszych, o ludziach, o emocjach, uczuciach. A na koniec się rozpłakałem z tego wszystkiego - ale to już sami musicie obejrzeć. I posłuchać piosenki Jimmiego Somerville'a - For a Friend...

LGWG

Ciekawy i prawdziwy film. Brak na siłę robionych efektów specjalnych w jakie obfituje współczesne kino i to nie tylko z branży LGBT, powoduje że całość jest spójna i autentyczna. Polecam.

To będzie klasyka kina LGBT

Każdy z nas musi to zobaczyć prędzej czy pózniej.... Koniecznie :)) nie mogłem opanować łez na końcu ..

!! GENIALNY !!

Polecam wszystkim. Niesamowicie zabawny, z przesłaniem, a do tego miejscami wzruszający. Boski.

Polecam ten film na 100 %, zwłaszcza w obecnych czasach, czas przypomnieć sobie co znaczy prawdziwa solidarność, ludzie i środowiska powinny się wspierać!

świetny film, a końcówka mnie rozwaliła i się poryczałem, polecam.

Teraz rozumiem dlaczego w UK Pride jest wspierany przez Związki Zawodowe.

Polecam zobaczyć Londyn podczas Pride.

Chapeau bas!!! Piękna historia, wzruszylem sie na maksa, może dlatego,że trochę identyfikuję się z postacia Joe... Naprawde polecam!!!

RE-WE-LA-CY-J-NY !!!!! Ten film posiada w sobie wszystko! Rozbawi, WZRUSZY ( to pewne ), da nadzieję i zmotywuje!!!!! Wszyscy jesteśmy równi i potrzebujemy siebie na wzajem nawet o tym nie wiedząc i nie zdając sobie z tego sprawy!!!!

jak dla mnie najpiękniejszy film, jaki ostatnio widziałem. To on mnie przyciągnął na ten portal i nie zawiodłem się. Budzi moje najlepsze uczucia i wiarę w ludzi. Majstersztyk

Jedna z najlepszych komedii jakie miałem okazję zobaczyć w życiu, a jestem wymagający w temacie komedii... ;-) Szkoda, że tak mało jest mądrych, a jednocześnie humorystycznych filmów na rynku. Polecam!

Zobacz także