Dyke Hard /
Dyke Hard

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Dyke Hard /
Dyke Hard

Ocena: 3.5 / 5 (38 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   absurdalna fabuła zainspirowana kinem lat 80-tych
  •   odważny, politycznie niepoprawny humor
  •   odjechane piosenki

Opis

Jednoczesna premiera w kinach i na outfilmie.

Trzy lesbijki zakładają rockową kapelę i wyruszają w podróż, aby wziąć udział w konkursie na najlepszy zespół połączonym z turniejem sztuk walki. Na swojej drodze spotkają armię cyborgów, wojowników ninja i wrotkarek nasłanych przez tajemniczego milionera. Zetkną się również z gangiem motocyklowym i więziennym buntem, a ich przygoda pełna będzie szalonych, musicalowych numerów.

Dyke Hard to muzyczna, sensacyjna komedia klasy B ze Szwecji. Ten filmowy rollercoaster jest jednocześnie hołdem dla ery VHS i bazuje na typowej dla niej estetyce. Pojawiają się tu również liczne elementy typowe dla kina exploitation, gier video, komiksów i kreskówek. Sama historia pełna jest mocnego humoru, na który składają się przede wszystkim mocno niepoprawne żarty oparte na stereotypach dotyczących płci i seksualności.

Scenariusz powstał na bazie fałszywego zwiastuna nieistniejącego filmu, który zrobił furorę w szwedzkim środowisku LGBT. Jego popularność była na tyle duża, że w projekt zaangażowało się 400 wolontariuszy. Na czele ekipy stanęła Bitte Andersson - autorka komiksów, która swego czasu zajmowała się też efektami specjalnymi w kultowej wytwórni filmowej Troma Entertainment. 

Zdjęcia

Komentarze

wow...

miałem okazję zobaczyć w kinie(!) - wow. Przegięte na wszystkie strony xD dla ludzi o mocnych nerwach

Cóż... Zupełnie nie moje kino... Ale nie uważam, że straciłem czas... Prędzej jego twórcy na realizację tego czegoś?!