Fatalny układ /
Soft Lad

Fatalny układ /
Soft Lad

Ocena: 4.2 / 5 (551 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   trudny i życiowy temat zdrady
  •   intensywne emocje
  •   duży realizm

Opis

David zdaje się mieć wszystko - jest młody, atrakcyjny i właśnie dostał się do wymarzonej szkoły tańca. Ma też jednak poważny problem - od dwóch lat jest w związku z żonatym mężczyzną, który w dodatku jest mężem jego siostry. Z czasem ta relacja jest coraz trudniejsza do utrzymania, rodzi coraz to nowe konflikty i nie daje się już dalej ukrywać.

Fatalny układ to kameralny, niskobudżetowy film o dużym ładunku emocjonalnym. Opowiada o dramatycznych skutkach zdrady i kłamstw, które potrafią zniszczyć całe życie.

Obrazki

Komentarze

Piękny, wzruszający i bardzo prawdziwy film.... Mam nadzieję, że wielu ludzi go obejrzy i wyciągnie wnioski... a może zmieni nastawienie do paru kwestii...

nalezy zobaczyc!

Film ok, dobry nawet ale nie jest to arcydzielo! Polecam innymi slowy! Nie bedziecie sie nudzic!

Rewelacja. Oszczędny, świetnie zagrany, z "wyjaśnianiem spraw" przy kolacji na czele. Do tego dwie magiczne minuty (33:38 - 35:40) - wystarczy tak niewiele czasu, by tak pięknie i dogłębnie pokazać relację między dwojgiem ludzi, nie używając słów.
Na koniec osobista refleksja, trochę dziecinnie złośliwa, której nie mogę się oprzeć ;) - dobrze mu tak (nie chcę zdradzać szczegółów, ci, co obejrzeli, wiedzą, o kim mowa), za "wewnętrzne nieuporządkowanie", (jak powiada Kościół ;) i zakłamanie, które, koniec końców, nie tylko krzywdzi innych, ale przede wszystkim samego siebie.
Dobrze, że chociaż Davidowi się poszczęściło.
Polecam film.

typowe polskie

Typowe polskie złośliwe podejście polaczka. "Dobrze mu tak"? Nie życz drugiemu co tobie nie miłe.

Trudno zrozumieć co w ten sposób chciałeś powiedzieć. Kola (autor komentarza, któremu "dociąłeś") ma rację powiedzieć : "Dobrze mu tak". A ty pewno filmu nie widziałeś, albo po prostu nie wiesz o kim Kola tak się wyraził. Obejrzyj film uważniej, to może zrozumiesz.

Jaki układ taki film

Średnia opowiastka okraszona niestety miernotami aktorskim, których reżyser nie potrafił poprowadzić.

Siostra

Rola siostry dla mnie genialna. Uwielbiam takie kobiety, sceny końcowe bardzo mocne. W kilku momentach film był trochę "papierowy" ale dla mnie jest wart obejrzenia i ode mnie 5 gwiazdek.

poruszający

Nigdy w życiu nie chciałbym być na miejscu któregoś z bohaterów.Ale nikogo nie oceniam i proszę Boga ,aby nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło.Film poruszający.

POLECAM

Jak nigdy nie ogladam takich filmów to ten powala na nogi.. !
Polecam każdemu obejrzeć.
POLECAM 100 %%%%

fatalne

aktorstwo tak slabe, ze az nie da sie ogladac! film klasy D- tanie moralizowanie i banalny scenariusz. nawet ladny glowny aktor nie pomaga- nie dotrwalem nawet do polowy.

Poruszający

Film poruszający, ale niestety przeciętnie zagrany. Fakt, że niektóre sceny wymagały niezwykłego kunsztu aktorskiego.

Demoralizacja

Film pokazuje prawdziwą naturę aktywnych homoseksualistów.
Ważniejsza jest " moja " potrzeba seksu. Nie zważam na to czy przy tym wszystkim ranie osoby trzecie, czy zarażam inne osoby i czy na koniec rozwalam " Piękne " życie innych osób.
Racja film piękny - piękny w taki sposób, że chce się aż zapłakać nad tymi osobami.
ŻAL... ŻAL... ŻAL

No nie bardzo

Badziew straszny. A w ogóle co jest w nim życiowego - jak to piszą tu inni? Na siłe sklecony scenariusz który ma szokować. Nie szokuje a jedynie smieszy. Mam jednak nadzieję, że komuś się spodoba bo jak to mówią, jednemu podoba się to, innemu tamto.

Smutek

Smutny film, choć głęboko poruszający. Do czego doprowadza olbrzymi egoizm i pseudo miłość, zakłamanie. Iluż facetów tak żyje.

Warto zobaczyć

Film powinien się chyba nazywać "Jak zranić wszystkich, których się kocha". Warto obejrzeć do końca i wyciągnąć wnioski. Nie zawsze to co Nas pociąga się opłaca.

mocne do bólu, jak łatwo w życiu pobłądzić, dobrze, że zawsze możemy zawrócić ze złej drogi, PRAWDA wyzwala!!!!

Świetny film i celnie porusza kilka tematów:zdrada i życie z HIV. Może wielu z Was wyciągnie właściwe wnioski dla siebie i innych? Szczerze w to wątpię obserwując jak płytki jest ten ciotowski, bo nawet nie gejowski światek w polskim katolandzie.

swietny, życiowy, rola siostry, skrzywdzonej kobiety genialnie zagrana bez histerii ale emocjonalnie doskonale

To prawda - żony w gejowskich filmach mają przeje/bane . Dobry film dla ludzi, którzy unikają gumki. Ehhhh popaprane to życie.

Świetny film, w końcu pozytywne zakończenie. Sama fabuła o tematyce ważnej w tym świecie, troszkę film mocniej skoncentrowany na siostrze i mężu niż na samym David. Ale myśle że na spokojnie 8/10
I bardzooo dobre zakończenie, byłem zaskoczony że Sam go nie zostawił i jednak nadal chciał z nim być.

Dydaktyki w zakresie STD nigdy za wiele, tym bardziej że obecne pokolenie nie boi się tak panicznie HIV/AIDS ja ludzie pamiętający początki choroby w latach 80-tych. Dlatego nie będę narzekał na drewno scenariuszowe czy inscenizacyjne bo doceniam zbożny cel. No i Sam I David wyglądają tak smacznie, że nie mam sumienia;) Ku przestrodze by nie pakować się w dziwne układy, a już napewno nie z rodziną!

Coś, do obejrzenia dla tych, którzy uważają, że HIVa już nie ma!!! Najlepszy...Sam...facet z KLASĄ!!!

dobry film ku przestrodze w trosce o życie swoje i innych, aids jest i będzie film pokazujący w jak prosty sposób niweczy bezpieczeństwo wielu ludzi jeden człowiek ulegający kolejnej pokusie bez zabezpieczeń; trzeba koniecznie zobaczyć

Najłatwiej jest oceniać innych.Ja tego tak nie zrobiłabym/nie zrobiłbym.Człowiek różne w życiu robi głupstwa,a potem żałuje.Tak bywa.Przesłanie filmu jest,ale ogólne wrażenie ,takie jakby aktorzy grali na siłę.

gra siostry to jakaś tragedia, poziom aktorski na poziomie jasełek w podstawówce, temat poważny ale przez tą panią nie mogłem opanować śmiechu..

Bardzo dobry , wciągający i oszczędny w środkach film. Smutny i tragiczny. Głowny bohater i jego szwagier to pokaz totalnego egoizmu. Sam święty nie jestem, ale te postacie budzą moje obrzydzenie. Takie osoby tylko krzywdzą innych, nie ma dla nich usprawiedliwienia.

Film, który powinien być obowiązkowym przystankiem , dla każdego użytkownika outfilmu. Dogłębny, dosadny i pełen refleksji.
Myślmy też o innych., nie rańmy i nie krzywdźmy to wszyscy będą szczęśliwi.