Igloo /
Iglú

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Igloo /
Iglú

Ocena: 3.6 / 5 (36 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Rzadki przykład filmu LGBT z Chile.
  •   Oryginalna historia, inna niż większość w kinie LGBT.
  •   Współczesny i bardzo aktualny - porusza problem, z którym wielu ludzi coraz częściej się spotyka.

Opis

Południowoamerykański dramat o wychodzeniu z życiowego impasu.

Daniel pracuje w agencji reklamowej. W biurze poznaje Camilę, z którą się zaprzyjaźnia, i która sprawia, że jego życie nabiera nowego sensu. W komiksach, które Daniel rysuje, powraca jego przeszłość i skomplikowana relacja z terapeutką Paulą, która pomagała mu poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków i z byłym chłopakiem Marco. Tak jak kiedyś Paula, tak teraz Camila pomaga Danielowi odnaleźć się w rzeczywistości i odpowiedzieć na pytania dotyczące jego seksualności, rodziny i życia.

Obrazki

Komentarze

Ukazane jest tu strach przed życiem głównych bohaterów ,strach przed codziennością .Jest taki współczesny.Daje dużo do przemyślenia nad własnym życiem oczywiście absolutna 5 piątka .Po prostu świetny film . Dodałbym coś jeszcze ale nie chce popsuć oglądania innym ech...

Cienizna - pseudo-art-pseudo-psycho

Doprawdy nie wiem czym można się tu zachwycać. Ten firm można było zrobić mając dobry aparat fotograficzny i kilku aktorów (studentów - lub nawet nie). Jak zwykle przerost formy nad treścią. Z całym szacunkiem dla "Rasputina", to dopatrywanie się czegoś głębszego w tym filmie, jak "strach przed codziennością" itd., oraz przemyślenia swojego życia - to ściema.
W tym filmie nie ma nic. Geje żyją normalnie - kochają, mają takie same problemy jak heterycy, mają te same kredyty, chodzą na te same imprezy i borykają się ze wszystkim tym co przynosi im społeczeństwo, w którym żyją. Przestańmy karmić gejów tymi pseudo artystycznymi filmami. Dajmy coś normalnego i żywego. Był kiedyś taki film o olimpijczyku, który skakał do wody (nie wiem jaki był to tytuł), ale to był film bardzo ciekawy - o prawdziwych problemach. To co tu widzę - 90% prezentowanych filmów na tym portalu, to jakaś nędza udająca albo artyzm, albo film fabularny klasy B. Nie dorabiajmy do życia gejów tego, co nim nie jest. Moja ocena tego filmu ZERO.
I nie dorabiajmy artyzmu do czegoś, co na to nie zasługuje. Te zbliżenia, psychologiczne dyskusje itd. Jaka ściema.

Ostatni skok: Historia Grega Louganisa

http://homocinema.web.iq.pl/film.php?id=165&trescszukaj=skok

miał emisję na tvn 4maja 2001roku

http://www.archiwum.wyborcza.pl/Archiwum/1,0,1430978,20010504RP-

CTR,OSTATNI_SKOK__HISTORIA_GREGA_LOUGANISA_TVN_2045_Film,.html

Bardzo dawno

http://www.filmweb.pl/film/Ostatni+skok%3A+Historia+Grega+Louganisa-199… u mnie dostał 9/na10

Szkoda ze tvn juz nie emituje żadnych filmów LGBT od 2010 roku

i Ale kino coraz mniej a kiedyś było pionierem w telewzji juz nawet niema miesięcznego kino mówi LGBT czy queer a jak już to lesbijskie przeważnie

SZKODA CZASU NA OGLĄDANIE TEGO FILMU!!!

Naprawde szkoda czasu na ten artyzm, jestem na maksa zawiedziony.

Dziwny to film

Czy jest to ciekawe kino? Czy jest tutaj życie to prawdziwe? Czy w filmie jest artyzm, który nie każdy odbiera?
Na te i inne pytania trudno odpowiedzieć. Na pewno w filmie jest sporo przerysowania i niejednoznacznosci. Lepiej by było, by film nic nie udawał.
Cała reszta czyli: miłość, zdrada, załamanie, konflikt z rodzicami i leki to życie nie zza ekranu plazmy. Temat jak najbardziej z życia wzięty, tylko forma przekazania nie daje się obronić.
Film można zobaczyć, a może i warto ze względu na temat pozostawiając formę ...

Spoiler

Każdy pisze tylko główny bohaterze dla mnie bardziej istotna jest osoba terapeutki szkoda mi jej Paula I Dlatego dałem ponieważ takie osoby wyobcowane ze światem mogą naprawdę istnieć .Na prawdę to ciekawa postać w filmie .Która została pominięta w komentarzach.

.....................

Najlepszy film na OutFilmie! Daleko wykraczający poza branżową tematykę... W jakiś sposób uniwersalna historia. Świetnie zagrany,aktorzy nie grają scenki za scenką,ale prowadzą bardzo głęboko i konsekwentnie role. Świetny scenariusz,jeden z tych,które chce się przeczytać nawet poza obrazem.I te zdjęcia! Dobre,przemyślane,konsekwentne kino z najwyższej półki!!!

Zobacz także