Inny kraj /
Another Country

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Inny kraj /
Another Country

Ocena: 3.7 / 5 (63 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   prawdziwy klasyk kina LGBT
  •   historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami
  •   młody Colin Firth!

Opis

Lata 30-te. Guy (Rupert Everett) i Tommy (Colin Firth) uczą się w prywatnej szkole z internatem. Obaj są na swój sposób outsiderami – Guy jest gejem, a Tommy zdeklarowanym marksistą. Poczucie niedopasowania i opresyjna atmosfera snobistycznej szkoły sprawiają, że zaczyna łączyć ich bliska przyjaźń.

Ekranizacja głośnej sztuki zainspirowanej młodością Guya Burgessa, słynnego szpiega, który w latach 30-tych uczęszczał do prestiżowej męskiej szkoły. Panujące w niej konserwatywne zasady nie uznawały homoseksualizmu, doprowadzając nawet do samobójstw wyoutowanych uczniów. Narastająca niechęć wobec brytyjskich elit i komunistyczne poglądy sprawiły, że Burgess zaczął współpracować ze Związkiem Radzieckim.

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry klasyk .Przy okazji jestsmy klasykow chcilbym za rokomedwac 6 filmow plus dokumet Chorzysci 1970 roku Christopher And His Kind (2011) film biografia Christopher Isherwood . Parting Glances (1986) filmie gra Steve Buscemi
Pierwszy film telwzyjny otemtyce AIDS wczesny mroz1985 poniewaz pierwszym oglonie byl Buddies (1985) klojny film ktorychalbym zakomedwac to kiedy mam 64 lata to jes cikawy poniewaz filmy lgbt podejmuje rzadko milosci gejowskiej seniorow i ma7.8 When I'm Sixty-Four (2004), A Very British Sex Scandal (2007) film dokumetalny o bliskimi wspolprawcwniku martina lutera kinga Brother Outsider: The Life of Bayard Rustin (2003) Bayard Rustin

Film z klimatem. Rupert jak zwykle uroczy i nonszalancki, natomiast Colina zdecydowanie wolę w wieku dojrzałym. Można obejrzeć.

Świetna ekrnizacja bagna, gnijących ryb i kanalii na których to budowano cywilizację, którą obecnie każdy uczciwy człowiek po prostu gardzi. Świetny obraz świrów bez miłości lub miłością do własnych przywilejów i ich wędrówne lub spływie po bagnie swych ofiar systemu wspierających obłudę i fałsz. naprawdę dobry film , wywołujący reakcje wymiotne.

Wykupiłam po czym zorientowałam się, że już oglądałam ten film i nieźle go pamiętałam. Mimo to obejrzałam ponownie i nadal mnie jakoś szczególnie nie zachwyca lecz Colin Firth to jeden z moich ulubionych aktorów, więc gdyby nie on to miałabym mieszane uczucia co do tego, czy lubię ten film. Jak już wcześniej wspominałam: nie powalił mnie na kolana aczkolwiek uważam, że jest to zdecydowanie klasyk gatunku, podobnie jak ''Maurycy''. Zagrany świetnie i porusza istotne tematy. Trzyma swój klimat ale nie ma tu nic ekscytującego (oprócz każdej sceny z Firthem, bądźmy szczerzy...).

Czy będzie wersja oryginalna z polskimi napisami, czy jesteśmy skazani na lektora? :)

Zobacz także