Jaja /
Balls

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Jaja /
Balls

Ocena: 3.3 / 5 (94 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   ważny, pomijany w mediach problem
  •   niekomfortowy temat omówiony w rzetelny, chwilami zabawny sposób
  •   ten film może uratować Ci zdrowie!

Opis

Dowiedz się więcej o najbardziej męskiej części ciała i o tym, co się dzieje, gdy jest z nią problem.

To właśnie jądra uważa się najczęściej za źródło i symbol męskości. Warto więc wiedzieć na czym polega ich prawidłowe funkcjonowanie, jak o nie dbać i na co uważać. Na temat niedocenianego skarbu każdego faceta wypowiadają się w filmie komik, psycholog, onkolog, urolog, seksuolog, członkowie grupy wsparcia i chirurg plastyczny. Poznamy też perspektywę samych zainteresowanych - cis- i transpłciowych mężczyzn. Film twórców głośnego, nagradzanego dokumentu "Młodzi pozytywni", który również mogliście oglądać na outfilmie.

Obrazki

Komentarze

bardzo dobry dokumet trzeba sie badac j przypakiem wkrylm ze mam HCV WZW typu C i jestem prawczkiem

Jaja.

Długo nie miałem odwagi powiedzieć komukolwiek, że mam ogromne prawe jajo. Przypadkiem przy USG żył w nogach p. doktor to zauważyła, zrobiła USG tego jądra i okazało się, że to wodniak, którego trzeba jak najprędzej zoperować. Zostałem operowany w Wielki Czwartek. Naprawdę nie wolno się wstydzić, mówić o każdym problemie w ramach moszny z lekarzem.

Dobry dokument. Jest trochę humoru ale i refleksji nad zdrowiem. Nie strywializowano tematu, tylko podkreślono jak ważne jest badanie i przezwyciężenie wstydu, żeby pójść do lekarza. Szkoda tylko że nie powiedziano nic o samobadaniu jąder oraz jak je wykonywać. Sporą część filmu zajęło za to opowiadanie o doświadczeniach przez osoby transpłciowe, z czego możnaby raczej zrobić osobny dokument. Miejscami zbyt odchodzili od głównego wątku.

Zobacz także