Jonathan /
Jonathan

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Jonathan /
Jonathan

Ocena: 4.2 / 5 (480 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   historia trudnej relacji ojca z synem
  •   dobre niemieckie kino LGBT+
  •   przepiękne zdjęcia

Opis

23-letni Jonathan od dawna opiekuje się chorym ojcem i prowadzi rodzinne gospodarstwo. Ciężki stan ojca i napięte relacje między domownikami sprawiają, że atmosfera nie jest najlepsza. Jonathan przypuszcza, że ma to jakiś związek z jego matką, która zmarła, kiedy był jeszcze dzieckiem. Jednak na próżno próbuje się o niej czegoś dowiedzieć. Kiedy stan skłóconego z rodziną ojca się pogarsza, niespodziewanie w domu pojawia się jego przyjaciel z młodości, który chce się nim zaopiekować. Jonathan nie chce się na to zgodzić, ale z czasem wyczuwa, że może on być kluczem do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy.

Pełnometrażowy debiut Piotra J. Lewandowskiego to historia młodego mężczyzny, który zmuszony poświęcić siebie i swoje marzenia, mierzy się z problemem śmierci. „Mimo dramatyzmu jakim naznaczony jest film, nie brakuje w nim jednak humoru. Podobnie jak w prawdziwym życiu tragizm i komizm wzajemnie się przeplatają, w żadnym razie się nie wykluczając” - mówi reżyser. Światowa premiera „Jonathana” miała miejsce na festiwalu Berlinale.

 

 

 

Obrazki

Komentarze

Jest moc!

Wielka miłość i jej konsekwencje tylko pozornie nieoczywiste.

Trzeba zobaczyć!

Wreszcie film, który nietuzinkowo opowiada o człowieczeństwie...nie zamyka się w ciasnym światku własnej orientacji, bo czymże ona jest wobec smaku, które niesie w sobie życie...tak nie do końca nazwane, wypowiedziane w pół słowa, ciągle za mało i nie teraz. Być może już nie wrócę do tego filmu, ale życie przeżyje i to jest najważniejsze.

Rzeczywiście film jest świetny. Nawet język, którego nie lubię przestał mi w końcu przeszkadzać...

To jeden z najlepszych obejrzanych przeze mnie filmów, który nie tylko wzrusza, ale przede wszystkim pozostawia wiele refleksji. Jego ocenę będzie stanowić to, jak zmieni spojrzenie na nasze życie, wybory i przemijanie.

Popłakałam się, ale zwykle tak mam, na tak pięknych filmach. Wspaniała gra aktorska. Takie filmy powinni obejrzeć wszyscy i wszystkie, którzy/które wydają osądy. W samym środowisku LGBTQ to zjawisko występuje.

Wyjątkowa szmira. Film zero. Nawet na siłę nic ten film nie pokazuje mądrego lub ciekawego. Wszystkie watki w tym filmie sa absurdalne a imitują niby "dramaty ludzkie". Wstyd coś tak tragicznie dennego kręcić. Jeden z najgorszych filmów jakie widziałem.

Pięknie zrealizowana i opowiedziana historia. O tym, że w życiu nie ma prostych wyborów i wszystko ma swoje konsekwencje. O tym, że miłość nie zawsze jest piękna i oczywista. O tym, że nie zawsze da się kochać. O odchodzeniu. O tym, że nigdy nie jest za późno, żeby coś poczuć. Nigdy.

film ciężki, i średnio dobry. Jest w nim coś nieprawdziwego. Zjawia się Ron, nagle wszystko się wyjaśnia, facet który całe życie spędził w szafie nagle z niemal naturalną lekkością przyjmuje Rona. Nie kupuję tego. Chodź chusteczki poszły. Na emocje działa :)

No! Film robi wrażenie . Jest również głębia , której ktoś nie dostrzegł! Prawda , przebaczenie , przemijanie.......

Super przystojny jona i brzydka podstarzała kobieta [Niemki tak maja] która się przy nim zakręciła jednakze mądra i dojrzała. Przedłużony wątek tajemnicy wydaje się zbyt męczący dla widza. Ponadto brakuje w tym filmie napięcia. Brakuje odpowiedniego wyjaśnienia Co się działo z tą parą przez ostatnie lata i kiedy od siebie odeszli co skutkuje brakiem autentyzmu. film zachęca do przemyśleń Jednakże jest nieco lepszy niż przeciętny film o tematyce lgbt i tak warto obejrzeć. Ładne krajobrazy.

Genialny film! Kreacje aktorskie szokujące, zarówno tego młodego jak i starego. Oglądając zapomina się, że to film. Polecacm!

Ciekawy psychologiczny, ale szło się szybko połapać o co chodzi... miałem nadzieje, że te ciacho Jonatan będzie odkrywał, że jest gejem ... :P niestety jest hetero :D - to sie nazywa spoiler :D

Ojciec głównego bohatera jest gejem i zajmuje się umieraniem. Przed śmiercią przyjeżdża do niego dawny chłopak aby się nim zająć. Gerentofilom film się spodoba. Dla reszty film oferuje piękne zdjęcia niemieckiej wsi rolniczej z dużą ilością lasów i zieleni oraz z przystojnymi młodymi chłopakami, męskimi i pracowitymi ale miłymi (Jonathan i jego przyjaciele).

jeden z najlepszych filmów na outfililmie i chyba w ogóle. raczej dla dojrzałych. miłość i seks towarzyszą nam do ostatnich chwil i wreszcie ktoś to powiedział!

Ból, cierpienie, miłość i gdzieś tam nadzieja na zrozumienie i przebaczenie ... Piękne zdjęcia, piękna gra aktorska. Film niebanalny. Polecam.

Solidne kino z nieprawdopodobnie piękną kinematografią. Byłaby gwiazdka więcej, gdyby scenarzysta skupił się bardziej na parze dawnych kochanków i opowiedział więcej o ich historii zamiast koncentrować się na młodym Jonatanie, który choć dobrze zarysowany nie wychyla się poza schemat "porządnego wiejskiego hetero-byczka z zasadami, miękką stroną i ukrytym talentem" - i to nie jest ironia. Autentycznie Jonatan budzi sympatię i życzenia wszystkiego najlepszego. Szkoda mi po prostu, że film nie rozbudował wątku, tak rzadko eksplorowanego w filmach LGTB czyli Miłości Późnej, Miłości U Schyłku a zwłaszcza tutaj - Miłości Straconej Bo Nie Przeżytej Właściwie. Za to mamy oczywiste oczywistości typu - Tajemnica - Ujawnienie - Szok and Gniew - I Przebaczenie. Dość sztampowo ale i tak wiadomo było jak się skończy. Dobra. Niech stracę. W sumie dobra robota i jak nie macie nic lepszego do roboty to śmiało oglądać.

PIĘKNE studium odchodzenia z tego świata i pogodzenia ze sobą tych którzy pozostają...łzy same cisną się do oczu. PIĘKNY film!!!

Dobre niemieckie Kino. Koniecznie do obejrzenia chociaż porusza niełatwe tematy... Film pełen emocji -daje do myślenia.

Kolejny raz oglądałem. Obrazy, muzyka, nastrój, uczucia, miłość, subtelność Cóż dodać, jeden z najlepszych filmów, które tu oglądałem.

To bardzo dobrze, że reżyser nie skupił się na relacjach Rona i Burghardta. Potrafił zespolić w jedno kilka wątków. Każdy z bohaterów dokłada cegiełkę do palety uczuć i emocji: niespełnionej miłości, udręki i wyrzutów sumienia, skrywanych urazów, obrazu śmierci i kruchości życia, postawionych pytań bez odpowiedzi, poczucia braku tożsamości, miłości, dystansu. Kibicowałem Jonathanowie bo w sytuacji jakiej się znalazł, ciężko jest zaakceptować to co go spotkało. Nie wszystko w filmie mi się podobało ale ogólne wrażenie pozwala polecić ten film. MOJA OCENA: 7/10

Nie tak dobry jak można by się spodziewać po komentarzach, po prostu niezły dramat obyczajowy, bez rewelacji.

Film denerwujący :( Historia toksycznej rodzinki, w której każdy ma jakieś animozje wobec każdego, z tatusiem wiodącym chujowe życie i na starość próbującym zjechać je innym, z cioteczką zgrywającą rolę męczennicy i siostrą środowiskową w roli matki Teresy.... I w tym wszystkim Jona chcący wszystkim zrobić dobrze. Tylko się wqrwiłem :-(

ciekawa jest figura matki , której w filmie nikt nie dał głosu ( no może postać siostry mówi że była wspaniałą kobietą ) dlaczego pozostawiła syna? czy brak miłości tłumaczy jej czyn, czy też sugestia że była chora? niestety nie łapię dlaczego w takiej sytuacji kobieta robiąc to c o w filmie po prostu skazuje męża i syna na tajemnice Dla mnie błąd psychologiczny i to bardzo poważny

Zobacz także