Konsekwencje /
Posledice

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Konsekwencje /
Posledice

Ocena: 4.3 / 5 (671 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   pierwszy słoweński film o tematyce LGBT+
  •   homoerotyczne napięcie wśród chłopaków osadzonych w zakładzie poprawczym
  •   temat toksycznej męskości w bałkańskiej rzeczywistości

Opis

Młody chłopak trafia do zakładu poprawczego. Udaje mu się zaimponować szefowi gangu i zostaje przez niego zatrudniony do różnych brudnych zadań. Z przerażeniem zauważa, że bezlitosny przywódca pociąga go erotycznie. Jednak homoseksualność wśród osadzonych w poprawczaku chłopaków jest najgorszym przewinieniem.

Poruszający obraz odkrywania seksualności w społeczności pełnej homofobii, bałkańskiej kultury „macho” oraz tradycji patriarchatu. „Konsekwencje” miały premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto. Film zdobył szereg nagród zarówno dla debiutującego reżysera, jak i aktorów – Mateja Zemljica i Timona Sturbeja.

"Przystojni bohaterowie z pewną zwierzęcą charyzmą, ich poczynania są dokładne i wiarygodne, zawsze na krawędzi przemocy." Variety

"Śmiały film podejmujący temat, od którego wielu wolałoby odwrócić wzrok." Eye for Film

Obrazki

Komentarze

Polecam. W zyciu glownego bohatera odnalazlem czesc swojej historii. Zagubienie, bunt, brak akceptacji swojej I otoczenia. Dobry film
Czekam jeszcze na Moonlight - widzialem ale dobrze by bylo gdyby zagoscil w tym miejscu.

stereotypy. Już po ok .20' znany był finał. Ale na plus - znakomita gra aktorów

Zawsze gejów pociągali łobuzy i w tym przypadku jest podobnie... Tylko dlaczego zawsze prezentowany jest obraz gejów słabych psychicznie... Zabił mu szczura i emocję puściły.... masakra...
Plus za rolę "łobuza".

Piękny filmy potwierdzający zasadę, że patologia tworzy i produkuje patologię, a jej główne korzenie są w domu... w rodzinie... w relacjach... patologicznych... :(

Film pokazuje, jak bardzo jesteśmy zacofani jako ludzie. Brak akceptacji, brak miłości ze strony rodziców głównego bohatera, doprowadza do załamania, a konsekwencje mogą być tragiczne. Główny bohater, jednocześnie męski i wrażliwy...

Ktoś kiedyś powiedział "zło dobrem zwyciężaj, ale w życiu to nie takie oczywiste. Słowa ranią i ten film dobitniej to pokazuje. Naprawdę dobre kino!

Pierwszorzędna gra Matek Zemljic. Interesująca i smutna historia o samotności młodego chłopaka, który pod płaszczem chuligana, kryje wrażliwe serce.

Moja ocena: 7.5/10

Bardzo dobry film, słoweński , klimat społeczny podobny do polskiego - pełna hipokryzja na każdym poziomie, gra gdzie nie ma miejsca dla przegranych. Delikatny wrażliwy i męski główny bohater , warto obejrzeć.

...zadajesz się z żulem.kończysz jak żul.Charyzmy nie mogłem się dopatrzeć,ale zezwierzęcenie i owszem.

Tematyka filmu mi akurat dobrze znana - poprawczak. Było już tyle produkcji o poprawczakach, że zastanawiałem się czym zaskoczy mnie kolejna. Trudno jest w tej tematyce coś nowego wymyśleć, bo tam ciągle jest to samo. Czyli ta zła młodzież zgromadzona w jednym miejscu, jej relacje między sobą, ta walka o skurwielowstwo, o to kto rządzi, kto jest rządzony, a z drugiej strony wychowawcy, którzy chcą nad tym zapanować, choć w tej produkcji pokazano ich jako bardzo nieudolne osoby. To tak tam na Słowenii jest?
Po raz kolejny wyszły trudności castingowe. W rolach młodocianych obsadzono aktorów już spokojnie po dwudziestce. Wiem, że łatwiej się z takimi pracuje, jak z małolatami, ale czy ja wymagam za dużo od reżyserów? Skoro sie na taką tematykę rzucają, to wypadało by być konsekwentnym. Nie jest to w końcu film o studentach. Boją się też twórcy takich filmów pokazać źródła zachowań dla młodocianych skurwieli. Matkę w tym filmie pokazano jako tą w porządku, dbającą o dobro syna. Zapomniano przy tym pokazać, że to, w dużym stopniu, jej wina, no bo kto go do qrwy wychowywał, czy wyhodował.
Wkręcenie wątku branżowego wyszło jakoś dziwnie. Wygląda, jakby go umieszczono dla wyróżnienia filmu, bo co nowego pokazać w tej tematyce. 5-tą imprezę tych samych osób już przewinąłem, bo tak, wiem "bawią się". Zakończenie, hmm średnie.
Film dostał jakieś nagrody na festiwalach, ale chyba dlatego, że dla jury takie tematy są obce, takie osoby też, nie obcują z nimi i pokazanie ich, jakby z bliska, robi wrażenie na nich. Na pewno na to inaczej patrzę, bo mam to na wyciagnięcie ręki.

Warty obejrzenia. Gra oraz zdjęcia na dość wysokim poziomie. Zahacza o wiele emocji - u mnie przyciągnął wspomnienia z LO (pierwsze zauroczenie, którego wynikiem było odrzucenie, utrata zaufania do ludzi, ucieczka przed samym sobą).

Bardzo ciężki, ale też ukazujący smutną prawdę film. Mimo, że nie przepadam z dramatami, ten mogę polecić każdemu do obejrzenia.

Świetny film, mimo brutalności warto go obejrzeć....no i do tego słoweńskie przystojniaki: Matej i Timon, którzy potrafią pokazać emocje.

Zobacz także