Lada dzień /
Any Day Now

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Lada dzień /
Any Day Now

Ocena: 4.5 / 5 (186 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Emocjonujący film o walce o prawo do miłości.
  •   Film obsypany nagrodami.
  •   Doskonała rola Alana Cumminga.

Opis

"Lada dzień" to emocjonujący film o walce z niesprawiedliwym i krzywdzącym prawem.

Są lata 70-te. Rudy (Alan Cumming) i Paul (Garret Dillahunt) opiekują się upośledzonym umysłowo chłopcem. Tworzą razem szczęśliwą rodzinę, której Marco (Isaac Leyva) nigdy wcześniej nie miał. Ponieważ jednak nie są jego prawomocnymi opiekunami, władze chcą odebrać im dziecko, które oni kochają jak własne. Rudy i Paul postanawiają wystąpić o adopcję. Muszą jednak zmierzyć się z pełnym stereotypów i uprzedzeń systemem prawnym.

Ten film prezentowany był na najważniejszych festiwalach filmowych i dziesiątkach festiwali filmów LGBT. Zdobył wiele nagród, między innymi Nagdodę Publiczności na nowojorskim festiwalu Tribeca.

Obrazki

Komentarze

Dla mnie ten film jest wzruszający do łez .Jest wspaniały i dający dużo do przemyślenia i refleksji .Oczywiście potężna 5. Jeden z lepszych filmów tutaj to pewne Out dodał kolejny piękny tytuł w grudniu. Chcemy więcej takich filmów.

warto

film dobrze pokazuje luki systemowe oraz clue dyskryminacji wierzyc sie nie chce ze w usa doszlo do takiej tragedi w kraju, ktory jest mekka demokracji i praw czlowieka za nic sie mialo prawo dziecka i to w imie czego ?

życie

ten film pozwala zadać pytanie: gdzie w tym świecie jest człowiek, odpowiedz: nie ma, prawo i zasady go zniszczyło :(

piekny, madry i wzruszajacy

nie napisze niczego nowego, to piekny, wzruszajacy i madry film....to jeden z tych, do ktorych sie wraca!!!! gratulacje dla tematu!osobiscie goraco polecam!takich wlasnie filmow potrzebujemy! budujacych i myslacych! nie q...rewskich.../chociaz te 2-e tez sa o nas, niestety/....

Piątka z plusem

Piękny, wzruszający film pokazujący walkę o drugiego człowieka, niestety bezradną wobec homofobicznego społeczeństwa. Walka z przeciwnościami losu jest trudna, czasami uda się ją wygrać a czasami niestety nie.....ale nie wolno się poddawać i walczyć do końca. Film ode mnie dostaje 5 za to, że ujął mnie swoją mądrością i refleksją.

Dla mnie ten film to klasyk kina gejowskiego jest jednym z moich 60ulbionych tytułów.Szkoda ze niezostanie wydany na dvd pisałem z dystrybutorem fajnie byłoby mieć go w gay class movie. Spełnia wszystko jest uniwersalny ponad czasowy będzie wzruszał nawet za 20 lat.

Jestem pod bardzo dużym wrażeniem...

Ukazujący codzienne ludzkie życie. Zmaganie się z przeciwnościami losu i przede wszystkim otaczających ludzi. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest dziecko. Zdecydowanie POLECAM.

intrygujący, zaskakujący,

film zdecydowanie warto obejrzeć. Tematyka filmu porusza, daje do myślenia. Konfrontacja marzeń, uczuć z realiami, z prawem, z konserwatyzmem.
Polecam!

Pokusiłem sie ostworzenie rankingów dla filmow ktore obejrzalem wtym roku 12tytułow poniewaz obejrzalem az 400ponad lgbt musalbym stworzyc 150top gay movie ato pocholonelo by mi czas .1 wspolna sprawa -1 Lada dzień 3 W ciemno 4 aorkiestra grala dalej 5. tajemnica flaminelny 6 siła przyciognia 7 witaj w klubie 8. pieć tanców 9. dzeci boga 10 mix kebab -11wielki liberace -11.w imię..

WOW - wielkie WOW

Pierwszy raz zdecydowałem się na napisanie opinii o filmie, a nie tylko kliknięcie w gwiazdki.
Po obejrzeniu filmu siedziałem wryty w kanape i nie wiedziałem co zrobić i powiedzieć. Wyszedłem na papierosa i powiedziałem WOW.
Wspaniały film!!!

piękny i wzruszający film, chociaż bez happy-endu. Niestety w takim świecie żyjemy - nikogo nic nie obchodzi...

Wstyd mi za samego siebie! Myślałem, że to będzie nudny film utrzymany w "starym" klimacie. A tu... Prawie pół filmu przepłakałem, a nigdy mi się to nie zdarzyło oglądając filmy lgbt. Jeden z NAJLEPSZYCH filmów jakie tu oglądałem. POLECAM

Co prawda temat dość nierealny jak na tamte czasy, nawet w USA, ale film dobry. Dobra gra aktorska, muzyka, w żadnym z momentów nie było przynudzania. Polecam.

Zobacz także