Lato /
Zomer

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Lato /
Zomer

Ocena: 4.1 / 5 (15 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   film o odwadze do bycia innym
  •   miłość dwóch nastolatek żyjących na prowincji
  •   świetne, naturalne aktorstwo

Opis

Anne (Sigrid ten Napel - nagroda dla Najlepszej Aktorki Iris Prize 2015) ma 16 lat i mieszka w małej miejscowości w Holandii. Jedyną atrakcją w okolicy jest elektrownia, w której pracują wszyscy dorośli. Latem, kiedy nie ma szkoły, nuda staje się nie do zniesienia. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Na swoim motorze i w skórzanej kurtce przyjeżdża Lena. Większość mieszkańców odrzuca nieznajomą, ale Anne szybko odkrywa, że mają ze sobą dużo wspólnego.

Lato to nie tylko subtelny film o młodzieńczym zauroczeniu i odkrywaniu swoich pragnień. Opowiada też o odwadze bycia innym szczególnie tam, gdzie wszystko wydaje się być takie samo. Takim właśnie miejscem - jednolitym i podporządkowanym tradycyjnym wartościom - może być tak samo polska prowincja jak i holenderska. Historia Leny i Anne przywołuje na myśl pochodzący z tego samego kraju film Boys, który w podobny sposób opowiada o relacji dwóch chłopców.

Zdjęcia

Komentarze

nudy na pudy na pudy - 2o wątków ,każdy w inną strone.Ładne chłopaki ,ale beznadziejnie głupi,dziewczyny nawiedzone.Udziwnione europejskie kino -