Liebmann /
Liebmann

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Liebmann /
Liebmann

Ocena: 3.1 / 5 (82 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   pozornie prosta, choć tajemnicza historia
  •   portret mężczyzny o traumatycznej przeszłości
  •   oryginalna, chwilami eksperymentalna forma

Opis

Tajemniczy 40-latek przyjeżdża do małej miejscowości we Francji. Niewiele o sobie mówi. Zatrudnia się w lokalnym antykwariacie, ale nie jest to jego zawód. Szybko zaczyna wzbudzać zainteresowanie samotnej sąsiadki oraz przystojnego, młodszego Sebastiana. Ucieczka przed przeszłością jest jednak dużo trudniejsza niż to się może wydawać.

Liebmann to dramat o pełnym sekretów człowieku, który próbuje uporać się ze swoimi demonami. Kameralna historia przybiera chwilami eksperymentalną formę, a reżyserka pozwala swoim aktorom na dużą swobodę i spontaniczność. Z historii tytułowego Liebmanna wyłania się nieco metaforyczny obraz wychodzenia z poważnego życiowego kryzysu.

Nominowany do nagrody European Discovery - Prix Fipresci 2016.

Zdjęcia

Komentarze

ciekawy

jakkolwiek lubię filmy o nastolatkach, miło jest tu zobaczyć coś co opowiada o zupełnie innych problemach. ciekawy, nierówny i posklejany jakby z różnych puzzli, ale zdecydowanie ma coś w sobie i chwilami nawet hipnotyzuje. taka podróż w głąb niekoniecznie sympatycznego i zamkniętego w sobie człowieka

Strzał w 10, takiego kina nie wolno omijać!

Zdecydowanie kino artystyczne. Tajemnicza historia z niegłupim i niebanalnym zakończeniem. Piękny obraz zmierzenia się z własną, bolesną przeszłością i swoisty, zaskakujący "egzorcyzm", aby wrócić do "świata żywych". Polecam!

nie dla bezroskich gejów

Zdrowe byczki i beztroskie geje pewnie nie do końca wytrzymają.W najlepszym razie uznają głównego bohatera za psychola,ale ci którzy już coś przeżyli i nie trzepocą rzęsami pewnie coś dla siebie znajdą

tłumaczenie nie odzwierciedla oryginału - warto zweryfikować treści. film warty zobaczenia.

Nie jest to błyskotliwy film akcji, z nieziemskimi efektami specjalnymi. Efekty specjalne są, jak najbardziej, ale wszystkie w ludzkim umyśle. Film o odnajdywaniu siebie w życiu, odnajdywaniu swojej drogi, niekoniecznie prostej, łatwej i dostępnej. Trzeba się skupić, żeby zrozumieć wybory drugiego człowieka. Trzeba umieć uszanować jego decyzje, nawet jeżeli nie są zgodne z naszymi wyborami czy przekonaniami. Film dla odbiorcy dojrzałego, wymaga trochę wiedzy ogólnej, żeby ogarnąć całość i zrozumieć głębiej ukryte warstwy, żeby refleksja była pełniejsza. Gorąco polecam!