Made in Bangkok /
Made in Bangkok

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Made in Bangkok /
Made in Bangkok

Ocena: 3.9 / 5 (28 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   inspirująca historia walki o własną tożsamość
  •   przybliża sytuację osób transseksualnych
  •   pokazuje realia konkursów piękności

Opis

Miss International Queen to organizowany w Tajlandii międzynarodowy konkurs piękności. Tym, co odróżnia go od reszty jest fakt, że jego uczestniczki to transseksualne kobiety. Jedną z nich jest Morgana, młoda śpiewaczka operowa z Meksyku, której największym marzeniem jest poddanie się operacyjnej korekcie płci. Nagroda za zajęcie pierwszego miejsca pokryłaby koszty zabiegu, więc konkurs staje się dla niej ogromną szansą.

Made in Bangkok to poruszający dokument, który dotyka tematu walki o własną tożsamość. Pokazuje jak wielką determinacją muszą wykazać się osoby transseksualne, aby móc żyć w zgodzie ze sobą. Droga, którą podąża Morgana i jej koleżanki usłana jest wieloma trudnościami, ale przyświeca im niezwykła wiara.

Reżyser filmu towarzyszący swojej bohaterce w tej niezwykłej podróży bardzo zaangażował się w tę relację. Przygotował także dla niej niespodziankę, która odmieni całe jej życie.

Nagrody i nominacje:
- nagroda za Najlepszy Dokument na festiwalu Chéries-Chéris 2015
- nominacja dla Najlepszego Dokumentu na festiwalu w Palm Springs 2016
- nominacja dla Najlepszego Filmu Latynoskiego na festiwalu w San Sebastian 2015
- nagroda dziennikarzy za Najlepszy Dokument na festiwalu w Guadalajarze 2015 

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry film dokumantalny, wzruszający i sfilmowany z dużą znajomościa problemów osób transeksualnych, z delikatnościa i przez to przekonujący - o ile wiem spotaał się zbardzo pozytywną reakcją w Meksyku - bo wbrew tytułowi dotyczy jednak Meksykanki. Pozbawiony agresywności innych filmów dokumentalnych wojującuch w "słusznej sprawie".

Zobacz także