Mój ojciec /
Retablo

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Mój ojciec /
Retablo

Ocena: 4.0 / 5 (80 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   wyjątkowo emocjonalny i pełen napięcia
  •   obraz życia na odciętej od świata peruwiańskiej prowincji
  •   zdobywca wielu nagród na najważniejszych festiwalach

Opis

Czternastoletni Segundo i jego rodzice mieszkają w małej wiosce w peruwiańskich Andach z dala od cywilizacji. Jego ojciec zajmuje się tworzeniem tradycyjnych ozdobnych ołtarzy i stopniowo uczy syna swojego fachu. Chłopak ma jednak inne marzenia - najchętniej uciekłby ze swoim najlepszym przyjacielem i poszukał pracy w mieście. Pewnego dnia staje się jednak coś niespodziewanego, co całkowicie zmienia życie Segundo.

„Mój ojciec” to opowieść o dorastaniu i stawaniu się mężczyzną na oddalonej od cywilizacji, górskiej prowincji Peru. Pokazuje, z jak wielką presją wiąże się tam życie osób homoseksualnych. To także wyjątkowy portret relacji ojca z nastoletnim synem, która w kulminacyjnym dla chłopaka momencie zostanie wystawiona na ogromną próbę.

Film zdobył szereg nagród na najważniejszych światowych festiwalach - m.in.  nagrodę Teddy za najlepszy debiut i specjalne wyróżnienie Jury na festiwalu w Berlinie. W Polsce nominowany do nagrody dla najlepszego filmu na Netia Off Camera.

 

 

Zdjęcia

Komentarze

Co za kino! Doskonałe w każdej minucie. Wczoraj Islandia i Serce z Kamienia, dzisiaj Peru ... historia z poniekąd podobną puentą, dwa różne światy i to samo uczucie zachwytu. Oglądajcie!