Monster - plakat
Monster
4.666665
dramat, USA, 2003, 109min., polski lektor
Kategoria wiekowa:
Dlaczego warto obejrzeć: 
film oparty na faktach
oscarowa rola Charlize Theron
poruszająca, dramatyczna historia

Zwiastun

YouTube Trailer ID: 

Opis

Życie Aileen przypomina koszmar. Wychowywana w patologicznym domu, zgwałcona w dzieciństwie, po kilku latach zostaje prostytutką. Nadzieją na zmiany staje się młoda, odrzucona przez rodzinę lesbijka, którą Aileen poznaje po nieudanej próbie samobójczej. Miłość, która rodzi się między kobietami oraz krzywdy doznane ze strony mężczyzn popychają ją jednak do kolejnych morderstw.

W 2002 roku Aileen Wuornos, jedna z najgłośniejszych seryjnych morderczyń w historii, została stracona za zabicie 6 mężczyzn, w tym jednego policjanta. Na dzień przed egzekucją, której oczekiwała w celi przez ponad dekadę, przekazała reżyserce Patty Jenkins korespondencję ze swoją ówczesną kochanką. Na podstawie listów powstał scenariusz poruszającego filmu, który bez usprawiedliwiania wyborów Aileen, próbuje pokazać przyczyny jej postępowania.

Dramat zasłynął jedną z największych kobiecych ról w historii kina - na potrzeby filmu Charlize Theron przeszła ogromną fizyczną metamorfozę i wykazała się niebywałym aktorskim talentem, za co otrzymała najważniejsze nagrody - w tym Oscara i Złotego Globa. W roli naiwnej Selby partneruje jej świetna Christina Ricci.

Zdjęcia

Komentarze

Wszystkie komentarze

Zobacz także

Odważny i bezpardonowy portret uzależnienia osadzony w ponurym świecie narkotyków i...

She Monkeys

...

od 990