Na zachód od pustki /
Westerland

Na zachód od pustki /
Westerland

Ocena: 3.0 / 5 (211 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Oryginalne, poetyckie spojrzenie na uczucie między mężczyznami
  •   Skomplikowana relacja dwóch różnych charakterów pokazana w prosty sposób
  •   Zachwycające zdjęcia zimowych plenerów i oszczędny w emocje język filmowy

Opis

Historia relacji pomiędzy dwójką chłopaków, którzy praktycznie nie mają ze sobą nic wspólnego.

Jesús (Wolfram Schorlemme) to typ marzyciela, żyjącego chwilą i niezbyt zaradnego życiowo. Cem (Burak Yigit) to natomiast pragmatyk, z określonymi planami na przyszłość i poukładanym życiem. Dzielące ich różnice przeradzają się stopniowo we wzajemną fascynację.

Sytuacja jednak z czasem się komplikuje. Jesús zaczyna zajmować w życiu Cema coraz ważniejsze miejsce, uzależniając się od jego wielkoduszności. Nie jest to mile widziane wśród bliskich Cema. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy, które poprowadzą jednego z bohaterów do podjecia zdecydowanych kroków...

Subtelny i spokojny film o nie do końca zdefiniowanej relacji między dwójką mężczyzn. Historia dziejąca się w zimnej i opustoszałej scenerii, gdzie mimo wszystko rodzi się uczucie.

Obrazki

Komentarze

Film o trudnej skomplikowanej miłości .Dobry .Mi się podobają też przystojni aktorzy Ciekawe gdzie kręcono te sceny są takie zimowe

Nie polecam!

Miało chyba być ciekawie i tajemniczo, wyszło nudno i niezrozumiale. Mimo, że lubię filmy w tym klimacie, to znaczy skomplikowane i nieoczywiste to ten film jest jednym z najgorszych jakie widziałem. Strata czasu, jakaś chora pokręcona sytuacja, którą ciężko nawet nazwać miłością i nie wiem jakie ten film niesie w ogóle przesłanie... Ten opis to zupełna kpina. Jedyny atut to jeden z aktorów jest przystojny.

cos w nim jest

Cos jest ciekawego w tym filmie, moim zdaniem jest OK, fajne sa tu niedopowiedzenia; pokazuje raczej relacje z osoba, która ma problemy, jest zaburzona i ma miejsce niemoznosc zbliżenia, odwzajemnienia uczuc. No i stawia pytanie o wybor, konstruktywnie kierując ku wolności;)

Westerland to nazwa miasta na wyspie Sylt, nad Morzem Północnym, przy granicy Niemiec i Dani. I tam dzieje się cała akcja. Skąd więc polskie tłumaczenie? Bohater na końcu idzie torami, jedynym połączeniem ze stałym lądem, wzdłuż bardzo długiej grobli. Ten stały ląd jest na wschodzie.
Przy filmie trzymały mnie plenery: morze zimą, wydmy, trawy, silny wiatr, głośny, monotonny szum. Relacja między chłopakami trudna, nieokreślona. Chyba tylko raz poczułem, że to jest miłość, ale taka już z wyczerpaniem i nienawiścią.
Na spokojny wieczór, bez gonitwy.

Trudny film. Trudna miłość (bo jednak to miłość) , która jak małe ziarenko na dłoni - przyniesione przez wiatr - stało się twoją własnością. Od ciebie zależy teraz jego istnienie. Nie ostrożny ruch może sprawić, że uleci z wiatrem bezpowrotnie. Jeśli ochronisz je i zajmiesz się nim troskliwie, przyjdzie czas, że będziesz zbierał plony obfite - szczęśliwe życie. Nie wolno bać się życia. Moja ocena to 5/5 za temat i klimat filmu.

To nie jest zły film. Jednak zakończenie nie jest realne. W rzeczywistości takie sytuacje kończą się tragedią jednej ze stron. Filmowi odbiera wiarygodność brak seksu, tak silne emocje nie rodzą się z niczego i nie kończą niczym.

No i bardzo dobrze, ze Cem poszedł na LĄD, zostawiając tego destrukcyjnego, " brudasa " Jesusa, który mu tylko skomplikował życie i chyba nic w zamian nie dał!!! O miłości, to tu chyba nie ma mowy, bardziej o wykorzystywaniu Cema, który chciałby kochać. Zimowy krajobraz, plaża, morze Sylt piękne! No i te pociągi z samochodami! Obejrzeć film warto! Polecam.

Zobacz także