Nastolatki /
Pojkarna

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Nastolatki /
Pojkarna

Ocena: 3.7 / 5 (55 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   niezwykle oryginalny scenariusz i niepowtarzalny klimat
  •   portret płynnej tożsamości seksualnej
  •   ekranizacja głośnej, nagradzanej powieści

Opis

Kim, Bella i Momo, trzy prześladowane w szkole nastolatki, przechodzą przez trudny proces dojrzewania. Otoczone przez mroczny świat nastoletniej przemocy, zmarginalizowane i zagubione dziewczyny, mają tylko siebie. Wszystko się zmienia, gdy w ogrodzie jednej z nich, Belli, znajdują magiczny kwiat, którego sok zamienia dziewczęta w chłopców. Zmienia się nie tylko ich płeć ale także ich reakcja na to co znały do tej pory z perspektywy dziewczyn . Momo i Bella zdają sobie sprawę, że to tylko zabawa i udawanie. Jednak dla Kim, która jest nie pogodzona ze swoją płcią, bycie chłopcem jest czymś więcej. W swojej nowej skórze wreszcie czuję się ze sobą dobrze.

To odważna opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i zmaganiu się z własnymi lękami. Nazywana jednym z najbardziej genderowych filmów tego roku.

Obrazki

Komentarze

Z durzje chmury mały deszcz

Zapewne wielu miłośników gender uważa, że film jest ambitny i porusza ważne tematy. Ale prawda jest taka, że film jest kiepski.

obejrzeć obejrzałem, ale na kolana mnie nie rzucił :(

jak w temacie - film na interesujący temat, ale jakoś słabo pociągnięty - książki nie znam, ale filmu nie polecam, Chociaż ścieżka dźwiękowa pierwsza klasa i dla muzyki warto było...

Wizualnie film niekiedy robi wrażenie... Sama koncepcja też dość ciekawa... Niestety reszta wydaje się być jakaś irracjonalna...

Zobacz także