Odwet /
1:54

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Odwet /
1:54

Ocena: 4.4 / 5 (435 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   obraz dramatycznych skutków homofobii
  •   trzymająca w napięciu historia
  •   rewelacyjna rola Antoine Oliviera Pilona, znanego z "Mamy" Xaviera Dolana

Opis

Szesnastoletni Tim jest inteligentnym i utalentowanym, ale zamkniętym w sobie sportowcem. Trenuje biegi i szykuje się do ważnych eliminacji, w których faworytem jest Jeff, jego szkolny prześladowca. Tim postanawia pokonać go za wszelką cenę i w ten sposób zemścić się za wszystkie upokorzenia.

„Masz tylko dwa sposoby na rozwiązanie swojego problemu. Albo się zamkniesz i nie będziesz nic z nim robił, albo się zamkniesz i sam się nim zajmiesz. Wybieram drugą opcję.” - mówi Tim do swojego ojca i do trenera, którzy próbują go zrozumieć i jakoś mu pomóc. Zmęczony ciągłymi upokorzeniami ze strony kolegów i szantażowany przez jednego z nich, zdesperowany chłopak bierze los w swoje ręce.

„Odwet” to thriller psychologiczny, który porusza wiele istotnych wątków współczesnego dorastania takich jak rywalizacja, przemoc, prześladowanie w szkole i w internecie. Główną rolę w filmie zagrał utalentowany młody aktor, Antoine Oliver Pilon, znany polskiej publiczności z filmu „Mama” Xaviera Dolana.

 

Jeżeli sam/a doświadczasz przemocy w szkole lub w internecie lub jesteś jej świadkiem, możesz szukać pomocy w wielu miejscach. Jednym z nich jest telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny od poniedziałku do niedzieli od 12 do 22).

 

 

Obrazki

Komentarze

rewelacja, obowiązkowy w szkole, takich bydlaków wszędzie pełno, dziś popełnił samobójstwo Kacper 14letni, podano w prasie, nie wytrzymał znęcania w szkole

Kolejny dobry film z Quebeque'u . Aktorstwo rewelacja! Trochę zabrakło w scenariuszu, rzeczy, które uczyniłyby ten film rewelacją. Trochę szkoda, ale to bardzo dobre film i było blisko!

5 razy lepszy od sali samobójców to trzeba zobaczyć .Według mnie to jest mega hit outfilm

Polecam Radek.

Mądry film. Ważny temat więcej takich proszę.

Mocny film. Bardzo potrzebny zwłaszcza teraz po śmierci Kacpra zaczęto mówić o problemie homofobii w szkole. Uważam iż powinno się organizować obowiązkowe wyjścia na ten film do kina zwłaszcza w szkołach średnich. Dobrze zagrany, trzyma w napięciu.

źle nakręcony, schematyczny, epatujący stereotypem homoseksualisty o słabej osobowości, irytujący narracją prowadzoną z perspektywy ofiary straumatyzowanej własną orientacją seksualną - moim zdaniem wielka kicha w najgorszym amerykańskim wzorcu.

Dobry, mocny i na czasie film. Mógłby być obowiązkowy w szkołach. Obraz współczesnej, komórkowej i społeczno-portalowej młodzieży, która poprzez swoją niedojrzałość, ignorancję i dobrą zabawę bawi się słabszymi, innymi. W sumie motyw nie jest nowy ale dobitnie, wyraziście przedstawiony. Może dać nie jednej osobie do myślenia - myślenia o własnym postępowaniu. Rzadko w napisach końcowych nie ma muzyki i dźwięku. Tu każda byłaby nie do wytrzymania. Polecam 5/5

mnie się specjalnie ten film nie podobał.....ktoś napisał że lepszy od sali samobójców....moim zdaniem dużo gorszy ....poza tym nudzi i drażni ...

Film bardzo mi się podobał. Nie mam pojęcia, dlaczego ktoś zmienił oryginalny tytuł. Niestety jak każdy dramat kończy się źle. Czyli tak jak zwykle bywa w życiu. Film bardzo mnie poruszył. Nie jest to sielankowa opowieść, gdzie wszystko kończy się dobrze. Jest tam niesprawiedliwość i krzywda niewinnych. No, ale tak zwykle bywa. Lepiej nie oglądać prze dnem. Polecam jeszcze Mommy 2014 - chłopak jest w nim uroczy. W przeciwieństwie do roli w Nitro Rush 2016

Obrzydliwe są te współczesne szkoły molochy,gdzie każdy debilek lata z komórą,którą dostał na komunie świętą.Co niektórzy już na chrzest.Bezradni nauczycielowie,a najczęściej nauczycielki.Kto wie czy nie jest gorzej niż w szkołach średniowiecznych prowadzonych przez sfrustrowanych zakonników.
Ale i geje nie są tacy święci.Wystarczy wejść na Fellow,a słowka typu ciota,cwel,lachociąg,psychol,pedał latają na okrągło.Jak nie masz 28 lat ,tarki na brzuchu i futra na klacie jesteś śmieciem.Musisz być męski ,konkretny.Jak trafi się delikatny i subtelny to ploty,oczernianie wyszydzanie przyrodzenia itd. itp.A więc Panowie jak już tak bardzo oburzacie się homofobią zacznijcie od siebie

Autentycznie trzęsę się po obejrzeniu tego filmu jednocześnie ulewając łzy. Nie wiem czy przez najbliższe dni będę w stanie normalnie funkcjonować. Z głowy mi to nie wyjdzie.
Niezwykle poruszająca opowieść którą ogląda się w ogromnym napięciu. Niezwykle autentyczna historia, która dogłębnie mnie poruszyła. To tylko film, ale takie rzeczy dzieją się codziennie. To jest straszne.

Wściekły jestem po seansie. Bydło, które powinno cierpieć dwa razy mocniej niż ten chłopak. Tyle w temacie. Śmiecie

Dawno mnie tak nie wstrząsnęło film rewelacyjny każdy nauczyciel w szkole powinien go puścić uczniom to taki temat na czasie rozwalił mnie emocjonalnie na kawałki.

Bardzo dobry film, obowiązkowy dla nauczycieli, którzy udają że nie widzą jak dzieciaki bezmyślnie krzywdzą innych, jak w szkołach szerzy się stalking, hejtowanie. Dzieciaki muszą uczyć się szanować odmienności innych. Żeby potem nie było takiego głupiego "to był tylko żart".... ;/ Film mocny i powodujący wściekłość, że takie rzeczy się dzieją

Był to jedne z pierwszych filmów jaki tu obejrzałem. Urzekł mnie już od samego początku. Niezwykle wzruszający. Bardzo mocny przekaz. Niejednokrotnie przechodziłem to samo co główny bohater. Łzy leciały mi strumieniami. Mój ulubiony 5/5

Znowu bezmyślna osóbka. Koleś przez niego zginął,
przyjemność mu sprawiało na party publicznie człona wsadzić kolesiowi do ust. Na co on liczył, że film nie ujrzy świata. Bezmyślny koleś.

ten film powinien być puszczony w każdej szkole średniej... niech zobaczą do czego prowadzi homofobia i idityczne według nich żarty ???

To film ,który powinni obejrzeć młodzi ludzie w każdej szkole ,nauczyciele, księża politycy RODZICE ,WSZYSCY !!WSPANIALY ,WSTRZĄSAJĄCY PRAWDZIWY FILM ,POWINNI POKAZSC TEN WSTRZĄSAJĄCY PRZEKAZ W TVP l a biskupi ,arcy biskupi codziennie za karę ,że przez ich DRANSTWA ,nazywanie ludzi o innej orientacji IDEOLOGIĄ,za fałsz i obłudę jaką szerzą ,WSPANIAŁY Wielki FILM...

To film ,który powinni obejrzeć młodzi ludzie w każdej szkole ,nauczyciele, księża politycy RODZICE ,WSZYSCY !!WSPANIALY ,WSTRZĄSAJĄCY PRAWDZIWY FILM ,POWINNI POKAZSC TEN WSTRZĄSAJĄCY PRZEKAZ W TVP l a biskupi ,arcy biskupi codziennie za karę ,że przez ich DRANSTWA ,nazywanie ludzi o innej orientacji IDEOLOGIĄ,za fałsz i obłudę jaką szerzą ,WSPANIAŁY Wielki FILM...

mocny film - cholernie mocny - dobry i potrzebny! mam mały kłopot z brakiem reakcji Tima ma śmierć przyjaciela - chłopak zabił się na jego oczach i moim zdaniem to nie zostało przepracowane - ale generalnie dał mi po piszczelach!

Świetny film. Trzyma w napięciu do samego końca. Prawdziwy i rzeczywisty , aż do bółu. Bardzo polecam przy czym na pewno nie jest to lekkie kino, za to wartościowe i z przesłaniem.

Zobacz także