Parada – Don’t Rain on Our Parade /
Parada – Don’t Rain on Our Parade

Parada – Don’t Rain on Our Parade /
Parada – Don’t Rain on Our Parade

Ocena: 3.7 / 5 (33 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   polska historia społeczności LGBT+
  •   ciekawy, poruszający dokument
  •   produkcja osób niedoreprezentowanych w przemyśle filmowym – kobiet, osób transpłciowych oraz nieheteronormatywnych

Opis

Co roku, w czerwcu Warszawa zostaje przejęta przez dziesiątki tysięcy osób. Kolorowy, głośny, magiczny tłum wychodzi na ulice, chodniki, skwery i parki. W stolicy najbardziej homofobicznego państwa Unii Europejskiej od ponad 20 lat odbywa się Parada Równości – wydarzenie od społeczności, dla społeczności, dające widoczność i “oddech” na cały kolejny rok nie tylko osobom LGBTQIA+, ale całej społeczności osób wykluczonych i dyskryminowanych. 


Co motywuje osoby aktywistyczne do działania? Dlaczego od tylu lat znajdują się osoby chcące wziąć czynny udział w tym wydarzeniu? Co sprawia, że na ten jeden wyjątkowy, czerwcowy dzień Warszawa zyskuje status enklawy wolności i równości? I czy aby napewno jest to enklawa dla wszystkich? Film dokumentalny – PARADA – Don’t rain on our Parade próbuje odpowiedzieć na te pytania. 


Film PARADA – Don’t rain on our Parade został wyprodukowany z poszanowaniem dla różnorodności włączając do ekipy osoby niedoreprezentowane w przemyśle filmowym – kobiety, osoby transpłciowe oraz nieheteronormatywne.

Komentarze

Świetny dokument! Pokazuje ważne wątki z historii Parady. Ale też jak ważny, a zarazem kosztowny psychicznie jest aktywizm.
Oby więcej takich dokumentów. Tyle się w ostatnich latach działo w kwestii aktywizmu LGBTQ, te wszystkie marsze równości, akcje, I tyle wspaniałych osób, które robią niesamowitą robotę!

Kapitalny dokument, waryo obejrzeć, bo w PL różowo nie jest i nie będzie.

Nic specjalnego. Jako zadeklarowany homoseksualista /żaden gej/ nie utożsamiający się z lgbt i innego typu tworami publicze obnażanie się przed swiatem ze swoją seksualnością uważam za chore. Nigdy w życiu dobrowolnie nie wezmę udziału w paradzie "równości" a wymachiwanie tęczową szmatą niczym nie różni się od wymachiwania flagą ze swastyką. 3/5