Petunia /
Petunia

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Petunia /
Petunia

Ocena: 3.2 / 5 (146 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   świetna komedia o rodzinie i miłości
  •   doskonałe aktorstwo
  •   niezwykła nowojorska rodzina

Opis

Nie jest tajemnicą, że każda rodzina ma swoje problemy. Poznajcie Petuniów: Felicia i Patrick są małżeństwem z długoletnim stażem, ale już od jakiegoś czasu im się nie układa. Oboje są psychoterapeutami, jednak rozwiązywanie własnych konfliktów nie wychodzi im za dobrze. Ich najstarszy syn - Michael, właśnie poślubił Vivian, choć nie ma między nimi ani uczuć, ani porozumienia. Na ich weselu, neurotyczny, środkowy brat - Charlie - poznaje Georga, kuzyna Vivian i zakochuje się w nim. Okazuje się, że Charlie mieszka w tej samej kamienicy, co teoretycznie powinno pomóc w budowaniu ich relacji, ale raczej ją komplikuje.

Zdjęcia

Komentarze

"doskonałe aktrostwo" - to jakiś żart? aktrostwow stylu teatrzyku szkolnego.

Film bardzo nijaki i niewspółczesny, miałem wrażenie, że jest z 2002r, a nie 2012.

Nie wiem czy warto ...

Ten film też jest puszczany co jakiś czas w tv (poza tym dostępny na innej platformie vod), więc zamiast dublować dostępne już filmy, może lepiej kupować nowe filmy, które jeszcze nie były dostępne w Pl?
Film raczej średni, skupiony na dysfunkcyjnej rodzinie, ukazujący skomplikowane relacje między jej członkami, jak i problemy poszczególnych osób. Trzeba umieć go zrozumieć...

Śmieszna, wulgarna komedia familijna o rodzinie w której agresję kobiet równoważy wielki spokój mężczyzn. Najspokojniejszy jest bardzo sympatyczny gej, dla którego warto obejrzeć film :)
Podejrzewam, że żona najstarszego brata zdradziła go z najmłodszym bratem, aby ukryć zdradę z azjatą poznanym na craigslist.
Na końcu każdy z bohaterów dostaje to czego potrzebuje.

Całkiem miły komedio-dramat w duchu najlepszych dzieł Woody Allena czyli kilka równolegle prowadzonych historii o ludziach z różnym stopniem niedopasowania do rzeczywistości i nie wiedzących o co im tak naprawdę w życiu chodzi. Kilka zabawnych scen i dialogów, sporo zapożyczeń z różnorakich filmów o pokręconych mieszkańcach Upper East Side czy Brooklynu czyli szczerze mówiąc odcinanie kuponów - ale sympatyczne i da się połknąć bez większego problemu. Być może ja takich rzeczy obejrzałem już zbyt dużo w swojej "karierze" kino maniaka. Na trójeczkę wystarczy:)

Za moją recenzję niech posłuży fakt, że gdzieś w połowie oglądania musiałem odebrać telefon i sprawdzić maila, o tym że oglądam film przypomniałem sobie po 6 godzinach, gdy zauważyłem otwartą kartę w przeglądarce. Autorzy obejrzeli o jeden film Woody'ego Allena za dużo i stwierdzili, że też tak potrafią, nie potrafią niestety. Trochę szkoda aktorów, bo parę niezłych nazwisk się tu pojawia. A, i powiedzmy sobie, że to nie jest "film gejowski", "o gejach", czy "dla gejów", jest to film z wątkiem dotyczącym geja, nie jest on wysunięty na pierwszy plan bardziej niż wątki pozostałych postaci.

Sympatyczna komedyjka z wątkiem gejowskim. Kolejny film na outfilmie od dawna puszczany po telewizjach a tutaj: new!!!