Po prostu Charlie /
Just Charlie

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Po prostu Charlie /
Just Charlie

Ocena: 4.4 / 5 (284 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   historia dojrzewania i poszukiwania akceptacji u najbliższych
  •   piękne, wrażliwe ujęcie transseksualności
  •   świetnie zrealizowany, nagradzany na festiwalach film

Opis

Charlie ma 14 lat i piłkarską karierę przed sobą. Chociaż elitarny klub chce podpisać z nim kontrakt, a rodzice mocno go wspierają, chłopak z każdym dniem jest coraz bardziej nieszczęśliwy. Powodem jego wycofania jest sekret, który w sobie tłumi - Charlie jest tak naprawdę dziewczyną i nie potrafi dłużej tego ukrywać. Gdy tajemnica wyjdzie na jaw, całą rodzinę czekają ogromne zmiany.

"Po prostu Charlie" to historia niezwykłej, ale i wyboistej drogi, jaką jest odkrywanie swojej transseksualności. Wraz z tytułową bohaterką doświadczamy oznak niezrozumienia, pierwszych wizyt u lekarza oraz kolejnych etapów fizycznej przemiany. Film w szczery i wrażliwy sposób pokazuje, jak prawdziwa tożsamość dziecka wpływa na jego rodziców, rodzeństwo i znajomych. Historia Charlie przedstawia wiele aspektów tranzycji, przez co staje się wyjątkowo kompletnym, filmowym spojrzeniem na życie osób transseksualnych. Film zdobył nagrodę publiczności na festiwalu w Edynburgu, znalazł się także w oficjalnej selekcji wielu festiwali - m.in. w Guadalajarze, San Francisco, Szanghaju i Turynie.

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry film i wartościowy życiowy. Ciesze się że na outfilm jest więcej filmów o tematyce Trans.

Pozdrawiam i gorąco polecam film Radek.

Ciekawy i mądry film. Podobał mi się bardzo.
Jeden z lepszych tutaj. Uważam, że Charlie i tak miał bardzo dobrą sytuację, sporo osób było mu przychylnych. Ciekaw jestem jak babcia...

Warto obejrzeć!

Chętnie polecę innym znajomym.
Aktor grający Charliego, zagrał świetnie.
Wzruszyła mnie bardzo m.in. rozmowa u psychologa.

Niesamowity film! Porusza wiele wątków jak toleracja do wszystkiego co inne, a co dzięki systemowi zostało zmanipulowane i ukazane jako nienormalne... bo odbiega od tradycyjnych wzorców, których celem jest ślepe posłuszeństwo i robienie nowych niewolników, dla ktorych nadrzędnym celem ma być utrzymywanie tego kieratu :/

Ciekawy film... Trudny i ciężko się go ogląda, jak i ciężko się przyzwyczaić do Charliego, jako dziewczyny... Domyślam się tylko, że życie takich osób musi być mega trudne. Bycie gejem przy byciu trans to żaden problem. Podziwiam. Polecam, warto obejrzeć :)

PYTANIE:
Kto kwalifikuje tutaj filmy?
Kto ten Film zakwalifikowal do dramatu i na jakiej podstawie?
prosze o konstruktywna odpowiedz?, bo jezeli wszystkie filmy zostaly podobnie skwalifikowane, to jest cos nie tak z tym serwisem i jego zaloga!

Wg mnie dramat filmowy to obraz ktory ukazuje problem w kontekscie spolecznym badz obyczajowym. Filmy cechuje sposob przedstawienia problematyki ktory jest dosc przejmujacy i powinien prowokowac refleksje. Takie jest moje zdanie :)

Jednej z najbardziej wartościowych filmów, jakie do tej pory mieliśmy przyjemność oglądać na outfilm! Polecamy!

film porusza do głebi bardzo wartosciowy i realistyczny DZIEKUJE I POLECAM

Świetny film, dla osób które rozumieją temat. Ale odbiorcami tęgo filmu powinna być duża część polskich gejów, jakże nie rozumiejących czym jest życie zgodne ze swoją naturą. Każdy ma prawo być tym, kim jest. Wolnym w swoim ciele i duszy. Jednak zrozumienie tego wymaga dużo wiedzy i wrażlowości. Jakże brakuje tego nawet tym, którzy oczekują od otoczenia akceptacji i tolerancji.

Piękny! Mega wzruszający i prawdziwy. Nie jest 0:1 porusza temat z szerszą perspektywą- coming out zmienia życie wszystkich dookoła. Genialna gra aktorska, muzyka, rzuty kamery.
Zapadający w serce i głowę obraz, który otwiera oczy na problemy innych ludzi.

Młody chłopak- główny bohater- jest już świetnym aktorem! Bardzo naturalny i szczery.
W filmie nie podobała mi się rzecz błaha- ciuchy, które nosił jako dziewczynka.
Niemniej film zdecydowanie warty obejrzenia.

Bardzo ważny i potrzebny film. Powinien być puszczany w szkołach. Chętnie bym obejrzała ciąg dalszy tej historii

Trudno jest zrozumieć transseksualistę gdy samemu nie jest się transseksualistą. Ciężko jest większości gejów prawidłowo oceniać filmy o przebiegu tranzycji. Film jest dobrze nakręcony, przyjemny w odbiorze, przedstawione wydarzenia są dramatyczne i pokazane dynamicznie.

Film oglądałem z dość dużym przejęciem... Szkoda tylko, że tak skiepszczono zakończenie... Z wielkim uszczerbkiem dla obrazu!!!

Podroz w kraine emocji. Pieknie opowiedziana historia o potrzebie zycia w zgodzie z wlasna natura i potrzebami. O tym jak zmiana wplywa na wiele innych aspektow zycia i wreszcie o tym jak wazna jest rodzina, jej wsparcie i milosc. Obraz niezwykle poruszajacy i sklaniajacy do refleksji. Szczerze polecam.

Wybitnie schematyczny, mocno upraszczający problem. Mimo wszystko każdy obraz starający się podjąć ten temat jest wartościowy, tym bardziej kiedy w obliczu trudów pokazuje ostatecznie pozytywne rozwiązanie.

Piękny film ,wart obejrzenia szczególnie dla rodziców, którzy nie akceptują własnych dzieci .Mega dobra gra "Charlie". Jeden z lepszych filmów, bardzo pouczający.

Cudowny film. W ogóle się nie dłużył, szybko się dzieje, bez zapychaczy, przez co jest dość wymowny, ale przy tym świetnie zagrany (brawo zwłaszcza dla aktora który zagrał Charliego, to trudny temat i pewnie niełatwa rola dla nastoletniego chłopaka, ale podołał). Gdyby na świecie było więcej zrozumienia i empatii jaką reprezentuje trener i matka Charliego, świat byłby pięknym miejscem. Scena kiedy Charlie jedzie samochodem z ojcem i swoją siostrą, a Charlie chce przywrócić relacje z ojcem, podczas gdy ten jest totalnie obojętny, po prostu miazga-strasznie smutne. Zgodzę się z jednym z komentarzy tutaj że jedyne do czego można się przyczepić to ubiór Charlie jako dziewczyny - faktycznie tutaj coś się nie udało, kreacje jak dla starszej Pani, jakaś tiara (?), bez sensu to wszystko, trochę przekolorowane.

Zobacz także