Pomoc dragowa /
Drag Heals

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Pomoc dragowa /
Drag Heals

Ocena: 3.5 / 5 (61 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   5-odcinkowy serial dokumentalny
  •   inne spojrzenie na kulturę drag queen
  •   prawdziwe, intymne historie

Opis

Program RuPaul's Drag Race, który święci właśnie triumfy popularności, zainteresował tematem drag queen miliony widzów na całym świecie. Poza rywalizacją o tytuł największej gwiazdy dragu, uczestnicy dzielą się w nim swoimi trudnymi doświadczeniami, które próbują przepracować wcielając się w kobiece postaci. Taki właśnie cel ma niezwykły eksperyment, w którym wzięła udział grupa mężczyzn.

W każdym z pięciu odcinków bohaterowie przekraczają swoje kolejne bariery i coraz odważniej wcielają się w kobiece role. Głównym założeniem warsztatów jest kreowanie scenicznej osobowości na podstawie własnych doświadczeń - zajęcia przypominają więc rodzaj grupowej terapii. Jej kulminacyjnym momentem jest finałowy, publiczny występ, w którym uczestnicy będą musieli zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami.

Odcinek 1. Poznajmy się

Pierwsze spotkanie przyszłych królowych z prowadzącymi i z resztą grupy. Każdy z nich ma zupełnie inne doświadczenia, ale wszystkich łączy jedno - chcą uwolnić swoją kobiecą stronę.

Odcienk 2. Pierwszy raz na szpilkach

Druga część warsztatów to dla niektórych uczestników pierwsze zetknięcie z chodzeniem w butach na wysokim obcasie.  

Odcinek 3. Chłopak w sukience

Początkujące drag queen występują przed całą grupą, żeby oswoić się ze sceną. Niektórym przychodzi to łatwo, inne kosztuje to dużo więcej.

Odcinek 4. Osobiste historie

Uczestnicy dzielą się ze sobą swoimi doświadczeniami, które najsilniej ich ukształowały. 

Odcinek 5. Finał

Warsztaty dobiegają końca, a ich zwieńczeniem jest występ przed publicznością.

Zdjęcia

Komentarze

Piękne! Oglądanie tego serialu dodaje mnóstwo wiary i pewności siebie! Jedyna rzecz, która pozostawia niedosyt to dość krótkie odcinki, szkoda, bo jest co pokazywać.

Absolutnie genialne! Niesamowita dawka emocji, od śmiechu aż do łez. Fantastyczni ludzie, którzy wyruszają w podróż wgłąb siebie, a my jako widzowie mamy możliwość obserwować ich przemianę. Film pokazuje ich strach, ale jednocześnie odwagę w dążeniu do bycia sobą. Inspirujący, pokrzepiający i poruszający. To portret każdego z nas, bez względu na płeć czy orientacje. Gorąco polecam!!!

Dość długi dokument, nie porywający zbytnio, choć pokazujący emocje ludzi zmagających się ze swoim problemem. Jak ktoś chce się zanudzić, to może obejrzeć całość.

Zobacz także