Pożądanie cię wyzwoli /
Desire Will Set You Free

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Pożądanie cię wyzwoli /
Desire Will Set You Free

Ocena: 2.7 / 5 (137 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   wciągający obraz zbuntowanego, queerowego Berlina
  •   zaskakujący romans
  •   ikony kultury alternatywnej - m.in. Nina Hagen i Peaches

Opis

Amerykański pisarz przyjeżdża do Berlina w poszukiwaniu legendarnych klubów. Wraz ze swoją przyjaciółką bierze udział w psychodelicznych wystawach i dzikich performance'ach. Pewnego dnia poznaje młodego Rosjanina, który zajmuje się prostytucją. Wprowadza go w świat undergroundowowych imprez i klubów, który obu mężczyzn zmieni na zawsze – każdego na swój, specyficzny jak to miasto, sposób.

Pożądanie cię wyzwoli to swoisty hołd na cześć Berlina - jednego z najbardziej queerowych miast świata. Pokazuje jego słynne, alternatywne oblicze, które przyciąga najbardziej wyzwolonych buntowników. Bohaterowie spotykają wśród nich także autentyczne osobowości - matkę chrzestną punk rocka Ninę Hagen, kultową piosenkarkę Peaches i wiele innych gwiazd berlińskiej sceny. Na jej tle rozgrywa się romans dwóch wyjątkowych osób, których spotkanie nie byłoby możliwe w żadnym innym mieście.

Obrazki

Komentarze

Szczerze to kolejny średni film. Może to obraz Berlina ale fabuła nie wciąga .Ostatnio dobry film na Outfilm to
Mine vaganti. O miłości i makaronach i Bulwar .

Lepiej kupić starsze filmy które nie były nigdy w Polskiej dystrybucji lub na festiwalach niż średniaki z nowości .

Żywe kolory

Film bez fabuły - zbiór żywych (i to bardzo żywych) obrazów. Niemiecki ekspresjonizm bez poczucia humoru. Główny bohater - pisarz bez pojęcia - gra tak dobrze, że dopiero na końcu zorientowałem się, ze to on jest pisarzem.

klimat Berlina jest bardzo wyrazisty i ten film dobrze to oddaje. aż chciałoby się wyrwać z tej całej codzienności i wyskoczyć tam, choćby na kilka dni, kilka nocy, przeżyć coś podobnego, dać się wyzwolić

Nietuzinkowy a jednak życiowy temat

Film jest rzeczywiście ciekawy, na swój sposób intrygujący, trochę ciężko się momentami ogląda ale myślałem, że będzie dużo gorzej :-)

Nie oglądajcie tego

Rzadko ma się okazję zobaczyć taki gniot. Nie ma tam nic, na czym mogłaby oprzeć się fabuła, kompletnie żadnej treści. A lepsze aktorstwo można chyba doświadczyć w teatrze kukiełkowym.

Jeśli te kluby rzeczywiście istnieją, to warto było zobaczyć... Na żadną fabułę nie liczyłem, a Cat jest nadzwyczajną aktorką! Trzeba mieć wyobraźnię, żeby to docenić...

Fajny Berliński klimat o który czasem się ocieram, zwyczajowo "kręcę" się po innych dzielnicach...

Jakoś nie widzę tego wyzwolenia a pożądanie kiepskie. Chyba że zasłonięty lodzik...Filmik słabiutki.

Sam Berlin jest równie nieokiełznany, co jego mieszkańcy... Przez to tak bardzo fascynujący i wyjątkowy...

Bardzo WIELKA ! szkoda , że admin wybiera filmy zawsze tylko pod siebie nie mając na względzie oglądających, To na youtube są już dużo ciekawsze filmy i to za darmo. Ogromnie mi przykro, że macie w głębokim poszanowaniu ludzi którzy wykupują subskypcję. Zrobiłem to już po raz ostatni!!! Jak widać po ocenach i opisach to nie tylko moja opinia. Wychodzi na to , że admin nie czyta opinii lub naprawdę subskrybentów ma gdzieś.